Liselere Geçiş Sisteminde Seneye Önlemler Alınacak

Liselere Geçiş Sisteminde Seneye Önlemler Alınacak

Yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk liselere geçiş sistemi ile ilgili rahatsız eden konularda önümüzdeki sene önlem alınacağını ifade etti.

Dingin Bir Sınav Dönemi Olacak
Ankara Palas’ta medyanın Ankara temsilcileri ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu. Bu sene liselere geçişte ani bir şekilde sistemin değişmesi ile oldukça çalkantılı bir eğitim yılı geçirilmişti. Bakan Selçuk önümüzdeki yıl bu sistemin huzursuz eden bölümleri için önlem alacaklarını ifade etti. Seneye çok dingin bir sınav dönemi geçirileceğini aktardı. Hiçbir öğrenci ya da velinin sürprizle karşılaşmayacağını söyleyen Selçuk, artık oyun ortasında kuralların değişmeyeceğini ifade etti. 

Bakan Değil, Gören Olma Vaadi
Bakan Selçuk iki ay içerisinde 3 yıllık bir program açıklayacaklarını söyledi. Program bundan sonra yapılacakları içerecek. Bu programın uygulanması ile öğretmen ve veliler sürprizle karşılaşmayacak. Temel kavram adalet olacak ve yenilikler bunun üzerine şekillenecek. Selçuk bakan değil, gören olacağını da ifade etti. 

Yenilenmek için sıfırdan reform yapma iddialarının olmadığını söyleyen Selçuk, mümkün olduğu kadar kimseyi rahatsız etmeden istenilen noktaya gelmeyi planladıklarını söyledi. Yenilenme ile dönüşüm yapacaklarını söyleyen Selçuk, bunu yaparken ani değişiklikler ve kırıp dökme ile ilerlemeyeceklerini söyledi. 

Şu an sınav temelli sistem olduğunu söyleyen Selçuk, zamanla sistemin ateşinin düşürüleceğini ve sınav baskısının azaltılacağını ifade etti. Çocukların 3 senede gördüğü matematiğin belki de 6 senede verileceğini aktardı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.