Lojistik Firması En Az İlkokul Mezun 48 İşçi Alımı İŞKUR'da Yayımlandı

Lojistik Firması En Az İlkokul Mezun 48 İşçi Alımı İŞKUR'da Yayımlandı

Horoz Lojistik İŞKUR aracılığı ile en az ilköğretim mezunu, vasıfsız 48 adet işçi alımı yapacağını duyurdu. Horoz Lojistik işçi alımı başvuruları İŞKUR sayfası üzerinden online olarak yapılacaktır.

İŞKUR sitesinde yayımlanan ilana göre Horoz Lojistik vasıfsız işçi, depo elemanı, ürün toplama elemanı, sevkiyat elemanı, lojistik elemanı, paketleme elemanı olarak görevlendirilmek 48 işçi alımı yapılacağını belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler

En az İlköğretim mezunu olmak, 18 ila 35 yaş arasında olmak (26 Temmuz 2002 – 27 Haziran 1985 tarihleri arasında doğan kişiler)ve İstanbul ili Tuzla ilçesi ve Kocaeli ili Çayırova, Darıca ve Gebze ilçelerinde ikamet etmek şartları aranmaktadır.

Alınacak personeller Lojistik deposu içinde bulunan malzemelerin etiketlemesi paketlemesi sevkiyata gönderilmesi, ürün toplama işlemleri vb operasyonel işlemler de çalışacaktır 

Alınacak adaylar için Askerlik şartı yoktur.

Personel dağılımı; 25 Bayan, 20 Bay ve Engelli Statüde personel şeklinde olacaktır.

Adaylar için son başvuru tarihi 26 Temmuz 2020’dir.

Adaylar için İŞKUR başvuru numarası 00005560099’dur.

Lojistik Nedir?

Lojistik; ürün, hizmet ve insan gibi kaynakların, ihtiyaç duyulan yerde ve istenen zamanda temin edilmesi için bir araç olarak tanımlanabilir. Herhangi bir pazarlama veya üretim organizasyonunun lojistik destek olmadan başarılması çok zordur. Lojistik; nakliye, envanter, depolama, malzeme idaresi ve ambalajlama bilgilerinin birleştirilmesini kapsar. Lojistik işletme sorumluluğu, ham maddenin coğrafi konumlanması, sürecin işletilmesi ve ihtiyaçların mümkün olan en düşük maliyetle karşılanarak işin bitirilmesidir.

Lojistik kelimesinin Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre anlamı, "geri hizmet" olarak verilmiştir. TDK sözlüğünde "Kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü ürünün, hizmetin ve bilgi akışının çıkış noktasından varış noktasına kadar taşınmasının etkili ve verimli bir biçimde planlanması ve uygulanması."[1] olarak tanımlanmıştır.

Lojistik, doğru zamanda doğru fiyatla, doğru miktara sahip olmak olarak tanımlanabilir. Lojistik bir proses bilimidir. Tüm endüstriyel sektörlerde, verimlilik, tedarik zinciri ve proje devreye alma sürelerinin istenen düzeyde olup olmadığı denetlenir. Lojistik, askerlerin ihtiyaçlarının kendileri tarafından karşılanması sürecinden doğmuş bir konsepttir ve bu temelden yola çıkarak çok daha ileriye gitmiştir. Antik Yunan, Roma ve Bizans uygarlıklarında ihtiyaçların dağıtımı ve finanse edilmesinden sorumlu Logistikas denen bölümler ve subaylar vardı. Oxford Üniversitesi, sözlüğünde lojistik kelimesi; ‘Askerlik biliminin personel, teçhizat, malzeme taşıma ve bakım ile ilgili bir dalı’ olarak tarif edilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum