1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Maliye Bakanlığı 500 Kamu Personeli Alım Başvurusu Devam Ediyor
Maliye Bakanlığı 500 Kamu Personeli Alım Başvurusu Devam Ediyor

Maliye Bakanlığı 500 Kamu Personeli Alım Başvurusu Devam Ediyor

Devlet Personel Başkanlığında yayınlanan ilan ile 500 kamu personeli alımını Maliye Bakanlığı duyurmuştu. Başvuruları başlayan ilana son başvuru 20 Temmuz 2018 olarak yayınlanmıştı.

A+A-

Maliye Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı üzerinden duyurduğu ilan ile 500 kamu personeli alımı (Memur) kadrosunda vergi müfettiş yardımcılığı yazılı ve sözlü sınav ile alacağını yayınladı. Başvurular devam etmekte olup 20 Temmuz 2018 de sona erecektir.

Adaylar Giriş Sınavına Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının resmi internet sitesindeki Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır. Sınav Başvuru Formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır.

Başvuru şartları: Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak), Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.

Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak. 21 İle 28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı için Sınava İlişkin Bilgiler bölümünün 3’üncü bendinde belirlenen puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlardan en yüksek puan  sıralamasına göre ilk 2500 aday arasında bulunmak.

Maliye Bakanlığı 500 memur alım kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler