1. HABERLER

  2. HABER

  3. Maliye Bakanlığı Defterdar Yardımcılığı Sözlü Sınavı Yapılamadı
Maliye Bakanlığı Defterdar Yardımcılığı Sözlü Sınavı Yapılamadı

Maliye Bakanlığı Defterdar Yardımcılığı Sözlü Sınavı Yapılamadı

Maliye Bakanlığı tarafından 14 mayıs 2017 tarihinde 20 defterdar yardımcılığı kadrosu için yazılı sınav yapıldı ancak sözlü sınav halen yapılamadı.

A+A-

Adaylar Mülakatı Bekliyor
Maliye Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Atama Yönetmeliği kapsamında 20 adet defterdar yardımcısı alımı yapılmasına karar verildi. Bunun için bakanlık tarafından 14 Mayıs 2017 tarihinde yazılı sınav yapıldı. Sınava yaklaşık 400 kişi başvurdu ve klasik tarzda sınav yapıldı. Ancak sınavın açık uçlu ve zor olması sebebiyle sadece 37 kişi 70 puan barajını geçebildi. Sözlü sınava girmeye hak kazanan aday sayısı 37’de kaldı. 

Bu 37 aday 1,5 senedir halen sözlü sınava girmek için bekliyor. Aday sayısının az olması sebebiyle her iki kişiden biri atanmaya hak kazanacak. Bu sebeple adaylar sözlü sınavı beklemekten hayatlarına yön dahi veremiyorlar. Yakın zamanda mülakat olacağı düşüncesi hayat planlarını engelliyor. Bulunduğu ilde görev süresi dolan kişiler ya da tayinleri çıkanlar rahatlıkla gidemiyor. 

İleriki Süreçte Neler Olacak?
Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçilmesi ile Maliye Bakanlığı Hazine ile birleşti. Milli Emlak Genel Müdürlüğü ise Maliye Bakanlığından ayrılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlandı. Adaylar bu durumun kendilerini etkileyip etkilemeyeceğini merak ediyor. Çünkü yazılı sınavı kazanıp sözlü sınava girmeyi bekleyenler adaylar arasında Milli Emlak Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapanlar da bulunuyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.