Marmara Üniversitesi Avukat ve Memur Alımı İstihdam Yapıyor

Marmara Üniversitesi Avukat ve Memur Alımı İstihdam Yapıyor

Resmi Gazete ilanı ile Marmara Üniversitesi avukat ve memur alımı yayımladı. Alınacaklar kadrolu olarak istihdam edilecektir.

Marmara Üniversitesi için 16 Mayıs 2019 tarihinde resmi gazete ilanı ile avukat ve memur alımı istihdamı yayımlandı. Başvuracaklar için süreç başlamış olup 10 Haziran 2019 tarihi bitimine kadar başvuru yapılması isteniyor.

Marmara Üniversitesi yayınladığı personel alımı ilanında; avukat ve büro personeli alımı yapıyor. Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 10 Haziran 2019 tarihine kadar Marmara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Avukat alımı için adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak, hukuk fakültesinden mezun olmak, avukatlık ruhsatnamesi bulunmak, 3 yıl avukat olarak görev yapmış olmak ve erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak yer almaktadır.

Büro personeli alımı adayların; Türk vatandaşı olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48.maddesinde yer alan genel şartları taşıması, iletişim fakültelerinin halkla ilişkiler bölümünden mezun olması, 2 yıllık deneyim sahibi olması gerekmektedir.

Ayrıca adayların 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş olmaları da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Marmara Üniversitesi avukat ve memur alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.