Mart Ayı Askeri Alımlar! MSB ve Sahil Güvenlik 16.500 Uzman Çavuş, Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımı

Mart Ayı Askeri Alımlar! MSB ve Sahil Güvenlik 16.500 Uzman Çavuş, Erbaş ve Sözleşmeli Er Alımı

Mart ayı içerisinde askeri alımlar yapılmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 16 bin 500 uzman çavuş, uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı yayınlayarak başvuru almaya başladı. MSB ve Sahil Güvenlik alımlarına kimler hangi şartlarda

Mart ayı askeri alımlar yayınlandı. Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bu alımları gerçekleştiriyor. Uzman çavuş, uzman erbaş ve sözleşmeli er olmak üzere toplam 16500 askeri personel istihdamı yapılıyor. En az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabildiği ilanlarda boy ve yaş gibi tüm şartlar sunulmuştur. Sayfa sonunda haber içerikleri verildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 175 Uzman Çavuş ve Erbaş Alımı; Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 175 uzman erbaş alımı için ilana çıkıldı. Adaylar en az lise mezunu olması gerekmektedir. Başvurular; 13 Mart bitimine kadar elektronik olarak E –devlet yoluyla başvuru yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylar için başvuru kılavuzu yayımlanmıştır. Adaylar bu kılavuzu inceledikten sonra başvuru yapmalıdır.

Başvuru Şartları; En az lise mezunu olan, 27 yaşını bitirmemiş, askerliğini yapmış, ve askerlik tarihinden 5 yıl geçmemiş adaylar başvuru yapabilecektir. Halen askerlik yapmakta olan adaylar da başvuru yapabilecektir. Adayların memur olmaya engel hali olmamalıdır. İlan kapsamında 60 motorcu, 15 elektrikçi, 40 topçu, 30 serdümen, 30 kaplumbağa adam alanlarına alım yapılacaktır. Her bir pozisyon için ayrı ayrı başvuru şartları ilan edilmiştir.

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı;

MSB Askeri Alımlar Başvuru Şartları; MSB tarafından askerliğini yapmış ya da yapmakta olan adaylar arasından sözleşmeli er alımı yapılacaktır. Türk vatandaşı olan, en az ilköğretim mezunu, askerliğini yapanlardan 25 yaşını doldurmayanlar, askerliğini yapmamış ya da yapmakta olanlar ise 20-25 yaş aralığında olanlar başvuru yapabilecektir. Askeri okullardan ilişiği kesilenler başvuru yapamayacaktır. Kamudan yasaklı olmayan, ceza almamış adaylar başvuru yapmalıdır. Başvuru şartlarını yakından incelemek için Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruyu incelemek gerekir.

Askerliğini yapmakta iken başvuranlar birlik komutanlarından nitelik belgesi almalıdır. Ayrıca adayların boy kilo tablosuna uyum sağlamaları gerekir. Sözleşmeli er olacak olan adaylar için kilo şartı 10 kilo daha yukarı çekilebilmektedir. Sözleşmeli er olmak için başvuru yapacak adaylar MSB e-devlet sitesi üzerinden başvuru yapabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda alınacaktır. Adaylar başvuru yaparken istenen belgeleri tarayıcıdan tarayarak sunacaklardır.

MSB sözleşmeli er alımı haberi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman çavuş ve erbaş alımı haberlerde sunuldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum