1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Mart Ayı Kamu Personeli ve Memur Alımı KPSS’siz ve KPSS’li
Mart Ayı Kamu Personeli ve Memur Alımı KPSS’siz ve KPSS’li

Mart Ayı Kamu Personeli ve Memur Alımı KPSS’siz ve KPSS’li

Mart ayı içerisinde yapılacak olan kamu personeli alımı ve memur alımı yapan kamu kurumları düzenledik. Alımlar KPSS’siz ve KPSS’li lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından alım yapılacaktır.

A+A-

Mart ayı kamu kurumlarına kamu personeli alımı ve memur alımı ilanlarını sizler için derledik. Alıma başvuracakların KPSS’li ve KPSS’siz lise, önlisans ve lisans mezunu olanlar başvuru yapabilecektir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Trafik memuru, bilet satış memuru, zabıta, itfaiye eri, mühendis, memur, muhasebeci, tercüman, şoför, ambar memuru, bilgisayar işletmeni, evlendirme memuru, gişe memuru, veteriner ve laborant alımı gerçekleştiriyor. KPSS 60 puan ile memur alımı başvuruları yapılıyor.

Başvuru şekli; İş Talep Formu. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan Doğrulama Kodlu Bilgisayar Çıktısı. Nüfus cüzdanı veya Kimlik Kartı fotokopisi. Diploma veya Mezuniyet Belgesi aslı veya noter onaylı sureti. Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti. 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf.
Erkek adayların askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olduğuna dair beyanı. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı. İstenilen kadrolar için M.E.B.' den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi.

Adaylar 06 Mart 2019 Çarşamba günü saat 17.00’a kadar (saat 09:00 ile 17:00 arasında) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı Kültür Kongre Merkezi Hizmet Binasına (Yenişehir İstasyon Caddesi no:65) teslim etmeleri gerekmektedir. İtfaiye eri ve zabıta memuru kadroları için başvurular şahsen yapılacaktır. Diğer memur kadrolarına başvurular şahsen veya iadeli taahhütlü posta ile yapılabilir. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 387 Kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı 6 kamu personeli alımı (sözleşmeli bilişim personel alımı) yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 6 kişi Sözleşmeli Bilişim personeli olarak istihdam edileceği açıklandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik"in 8 inci maddesi uyarınca Sözleşmeli Bilişim Personeli pozisyonunda istihdam edilmek ve tam zamanlı çalıştırılmak üzere Sözlü sınavla toplam (6) personel alınacağı bildirildi.

Ayrıca ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) ait KPSS P3 puanı ile yabancı dil puanını, genel ve özel şartları sağlayan adaylardan, sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlar arasından yapılacak sözlü sınavla sözleşmeli bilişim personeli pozisyonu için aday giriş sınavına alınacaktır.

Başvuru yeri ve şekli: 25 Mart 2019 tarihinde başlayıp 05 Nisan 2019 tarihinde saat 16:00’da sona erecektir. Adaylar İstenilen Belgeler bölümünde belirtilen belgelerle ile birlikte şahsen veya posta yoluyla T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na başvurmaları gerekmektedir. Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

Evreşe ve Senir Belediyeleri KPSS 55 ve 60 puanla kadrolu düz memur, zabıta memuru, itfaiye eri ve veri hazırlama kontrol işletmeni olarak alım yapılmaktadır. Alımı iki şehir yapıyor. Alım tarihleri, şekilleri ve zamanları aşağıda verilmiştir.

Yerel yönetimler sayfası üzerinden yayınlamış olduğu ilan ile KPSS 55 ve 60 puan ile önlisans ve lisans mezunları arasından VHKİ ve Düz Memur alımı yapılmaktadır. Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı 1 kişi için adayların; Ekonomi, İktisat, İşletme, Maliye veya Muhasebe Lisans programlarının birinden mezun olmak. MEB onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası sahibi olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekmektedir. Ayrıca adaylar 2018 yılı KPSS en az 55 puan almış olması gerekmektedir.

Memur alımı 1 kişi için adaylar; Ekonomi, İktisat, Kamu Yönetimi Lisans Programlarının birinden mezun olmak ve 2018 yılı KPSS 60 puan almış olmak gerekmektedir. Memur alımında 1 kişi için adaylar; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Yerel Yönetimler, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Ön Lisans Programlarından mezun olmak ve 2018 KPSS 60 puan sahibi olmak gerekmektedir. Evreşe başvuru 04 Mart 2019 ile 08 Mart 2019 Cuma günü saat 17.00’ ye kadar müracaatlarını yapabilirler. Evreşe Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Evrak Kayıt bürosuna şahsen veya posta ile teslim etmeleri gerekmektedir. Senir Belediye Başkanlığı bünyesinde Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere İtfaiye eri ve Zabıta memuru alımı yapılacaktır.

İtfaiye eri kadro unvanı için 2018 yılı KPSSP3 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girerek belirtilen asgari 60 KPSS puanını almış olması gerekmektedir. Zabıta memuru kadro unvanı için ise; 60 KPSSP3 asgari puanını almış olmak gerekmektedir. Adayların lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olmuş olması ve en az B Sınıfı sürücü belgesi sahibi olması gerekmektedir.

Senir için 12 Mart 2019’ dan 19 Mart 2019 Salı gününe kadar en geç saat 17.00’de müracaatlarını yapabileceklerdir. Adayların, belirtilmiş olan başvuru belgelerini Belediye Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Kılavuzlar Belediye Başkanlıkları internet sayfasında bulunmaktadır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 24 memur alımı başvuruları almaya devam ediyor. Alımı gerçekleştirilecek kişiler yönetim görevlisi memuru ve mühendis olarak yapılacaktır. Başvuru 4 Mart 2019 tarihi bitimine kadar yapılması gerekmektedir.

Başvurular 4 Mart 2019 Pazartesi günü saat 23:59‘a kadar internet adresinde yayımlanan "Başvuru Formu" eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. EPDK başvuruları için şartlar şöyle açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından SSB yayınlanan ilan ile 34 memur alımı olarak asistan ve mühendis alımı en az KPSS 65 puan ile başvuruları 1 Mart’ta başlayacak. Adaylar başvuruyu nasıl yapacak.

Savunma Sanayi Başkanlığı personel alımı başvuru yapacakların 1 Mart 2019 ile 15 Mart 2019 tarihleri arası internet sayfası üzerinden müracaat edilecektir. Kamu personeli alımı adaylarda aranan genel ve özel şartlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Proje mühendisi 15 kişi Kamu personeli alımı ve Proje asistanı 19 kişi alınacak.

Dışişleri Bakanlığı 28 Şubat 2019 ve 1 Mart 2019 tarihlerinde yayınladıkları ilanlar ile memur alımı yapacağını ilan etmiştir. Başvuracaklar en az lise mezunu yaş üst sınır için ilan durumuna göre 41 ile 46 yaş aralığında değişiyor.

Alımı Almanya, Azerbaycan ve Fransa yapıyor olup çalışma adresleri bu adresler olarak belirlenmiştir. Detaylı kılavuzlar sayfa sonunda bulunmaktadır. Alım KPSS şartsız yapılıyor. Kılavuzlar Dışişleri Bakanlığı internet sayfasında.

Adaylar için şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Sınav tarihi itibariyle 41-46 yaşından gün almamış olması, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olması gerekmektedir.

Başvuracak adaylardan istenecek belgeler: Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi. Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti olması şart.

Başvurular Viyana Almanya için en geç 15 Mart 2019 günü mesai bitimine kadar Büyükelçilik Prinz Eugen Strasse 40 1040 Wien adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 9.00 ile 18.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir.

Başvurular Anvers Fransa için en geç 15 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluk Sorbenlaan 16, 2610 Wilrijk, Antwerpen adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09.00-13.00, 14.30-17.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir.

Başvurular Bakü Azerbaycan için en geç 15 Mart 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar Büyükelçilik “Samed Vurgun Küçesi, No:134 Nesimi/Bakü/Azerbaycan” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir.

Tarım Kredi Kooperatifleri Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Uşak, Afyonkarahisar, Çanakkale, Bursa ve Balıkesir şehirlerine KPSS 60 puan ile 84 memur alımı olarak kooperatif görevlisi alımı ve ziraat mühendisi alımı yapılıyor. 8 Mart 2019 tarihinde sona erecektir.

Çanakkale, Bursa ve Balıkesir kooperatif görevlisi 3 kişi alımı için KPSS 60 puan başvuru yapılacaktır. Önlisans mezunları 3 kişi olması gerekmektedir.

Kooperatif görevlisi 20 için; Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri vb. ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olması gerekmektedir. Ziraat mühendisi 22 kişi için Ziraat Mühendisi adaylardan 21 Mayıs 2017 - 22 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmış olan 2017 KPSS (Lisans) 2018 KPSS (Lisans) sınavlarının herhangi birinden KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekmektedir. Başvuru 8 Mart 2019 günü saat 18.00’e kadardır. Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Uşak ve Afyonkarahisar 6 kişi önlisans mezunu adaylar KPSS 60 puanla başvuru yapabileceklerdir.

Sağlık Bakanlığı 1 Mart 2019 duyurusu ile proje kapsamında 47 kamu personeli alımı danışman olarak yapılmaktadır. Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü üzerinden sağlık sisteminin güçlendirilmesi ve desteklenmesi proje üzerinden yapılmaktadır.

Başvuru Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası, adres ve başvurdukları pozisyonu içeren bir başvuru mektubuyla ve özgeçmişlerinde atıfta bulunulan diploma, sertifika, referans mektubu, vb. belgelerin birer fotokopisiyle birlikte en geç 15 Mart 2019 tarihinde saat 18:00’e kadar aşağıdaki adrese elden veya posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi ve saatinden sonra idaremize ulaşan müracaatlar (postadan kaynaklı gecikmeler de dahil) değerlendirmeye alınmayacaktır.

Vakıfbank 2019 yılı için sözleşmeli personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Başvuru süresi, ücreti, şartları ve şekli nasıl olacak. Başvuru son tarih olarak 15 Mart 2019 olarak açıklanmıştır. Başvuru Şartları; başvuracak adaylar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor. İlanda belirtilen en az 4 yıllık bölümlerden birisinden mezun olmak da şartlar arasında yer alıyor. Başka bir kuruma hizmet yükümlülüğü bulunan adayların başvuruları da kabul edilmeyecektir.

Başvuracak adayların 28 Nisan 1991 ve sonrasında doğmuş olmaları gerekmektedir. Kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilmektedir. Ancak erkek adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması gerekmektedir. Bedelli askerlik başvurusunda bulunanların başvuruları kabul edilecektir. Başvurular Vakıfbank’ın internet sitesinin üzerinden on-line bir şekilde yapılacaktır. Başvuru ücretlerinin ise 15 Mart tarihine kadar yatırılması gereklidir. Başvuru ücreti 50 lira olarak belirlenmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler
Benzer Haberler