1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. MASAK Başkanlığında Görev Değişimi, Yeni Atama Bekleniyor
MASAK Başkanlığında Görev Değişimi, Yeni Atama Bekleniyor

MASAK Başkanlığında Görev Değişimi, Yeni Atama Bekleniyor

Kamu kurumlarında bir süredir devam eden ve bürokratik görev değişikliği olarak nitelendirilen görevden almalara ilişkin verilen kararlar devam ederken, yapılacak yeni atamalar bekleniyor.

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti kamu kurumlarında hizmetli ve kıdemli personel olarak görev alan kamu görevleri ve bürokratik inisiyatif sahipleri üzerlerinden alınan kararlara ilişkin görevden ilişiğini kesilmesi kararları kurban bayramı öncesi yayımlanmaya devam ediyor. Bürokrasi ve kamuoyu ise ilgili görevlere yapılacak yeni atamaları bekliyor.

Hem görevden alma hem de yapılacak olan yeni atamalara ilişkin yayımlanan metinler öncelikle Resmi Gazate’de yayımlananarak kamuoyu aydınlatma platformunda tebliğ edildikten sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yürürlüğe giriyor.

Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığında Görev Değişikliği

Bürokratik görevlere ilişkin verilen kararlar uyarınca ülke genelinde gündeme gelen Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanlığında yapılan görev değişikliğimim ardından şimdi de ekonomide yetkin makamlardan olan Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı (MASAK) için görev değişimi gündeme geldi.

Ekonomide Yeni Yapılanma

Ekonomik verilerin ve özellikle enflasyon ile döviz kurlarının sıhhatli ilerlememesinden kaynaklı olarak atılması planlanan yeni adımların devamı niteliğinde olan görevden alma kararlarına ilişkin olarak verilen son kararda, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı görevimde bulunan Osman Dereli fiili görevinden alındığı açıklanırken, MASAK için yapılacak olan yeni atama kararı beklenmeye başlandı.

Söz konusu görevlendirmenin Hazine ve Maliye Bakanlığı Teşkilatı bünyesinden gerçekleşmesi beklenirken, Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdür görevini ifa eden Hayrettin Kurt’un göreve atanabileceği basında yer buluyor.

Ekonomistler alınan son karar ile birlikte ekonomide yapılan ve köklü şekilde değişiklik ön gören planlamalar ilişkin kararlılığın devam edeceğinin öngörüldüğü fikrini paylaşıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.