1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB 25 Bin Öğretmen Alımı İçin Mülakatları Başlattı!
MEB 25 Bin Öğretmen Alımı İçin Mülakatları Başlattı!

MEB 25 Bin Öğretmen Alımı İçin Mülakatları Başlattı!

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz kendi dönemlerinde 80 yıldır atanandan daha fazla öğretmen atadıklarını ve 25 bin öğretmen alımı için mülakat sürecinin başladığını belirtti.

A+A-

Yerli ve Milli Gençlik

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Malatya İmam Hatip Öğrencileri Sempozyumuna katılarak, konuşma yaptı. Konuşmasında yerli ve milli değerlere bağlı bir gençlik yetiştirdiklerini ifade etti. Gençlerin okuyan, araştıran ve sorgulayan bir anlayışta olmalarını istedi. Milli değerlere bağlı bir nesil ile ülkenin daha güçlü olacağını vurguladı.

Öğretmen Alımı Mülakatları Başladı

Yılmaz Türkiye’de 80 yılda yapılandan daha fazla eğitim hizmeti sunduklarını belirtti. 80 yılda yapılan dersliklerden çok daha fazlasını yaptıklarını belirtti. 2002 yılında 367 bin 145 derslik varken şimdi 754 bin 624 derslik olduğunu belirtti.

80 yılda atanan öğretmenlerden çok daha fazlasını kendi dönemlerinde atadıklarını belirtti. Şu anda da 25 bin öğretmen alımı için mülakatların başladığını ifade etti.

Kendi dönemlerinde 15 yaş ve üzerideki okuma yazma bilmeyenlerin sayısının 4 kat azaldığını ifade etti. 2002’de toplumun %14,9’u okuma yazma bilmiyorken, şimdi toplumun sadece %4’ü okuma yazma bilmiyor. Okul öncesi eğitim alam öğrenci sayısının da 5 kat arttığı ifade etti.

Yılmaz’ın değindiği konulardan biri de okullarda süt dağıtımı idi. Ülkede 6 milyon öğrenciye süt dağıttıklarını söyledi. Kendi evlatlarımızı kendi çiftçilerimizin sütü ile besliyoruz dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.