MEB 30 Bin Okula En Az İlkokul Mezun Kamu Personeli Alımı Başvuruları

MEB 30 Bin Okula En Az İlkokul Mezun Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin okula en az ilkokul mezun adaylar arasından kamu personeli alımı başvuruları başladı. Başvurularda yaş şartı en üst seviye olan 50 yaş şartı bulunuyor. şuan yayında 28 şehir ilanı bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı 30 Bin Kamu Personeli Alım

MEB kamu personeli alımı şehirler ilanları yayınlanmaya başlandı. Adaylar başvurularını online bir şekilde sayfa sonunda verilen başvuru ekranı üzerinden yapabilecektir. Başvuracaklar ilkokul, lise, önlisans veya lisans mezunu olabilecek. KPSS şartı bulunmuyor.

Yayında olan alım yapan şehirler

Antalya, Düzce, Malatya, Trabzon, Aydın, Sinop, Muğla, Burdur, Sakarya, Erzurum, Edirne, Osmaniye, Çankırı, Afyonkarahisar, Ardahan, Bursa, Kahramanmaraş, Çanakkale, Artvin, Kars, Amasya, Manisa, Batman, Kars, Van, Kilis, Yalova ve Hakkari yapıyor.

Personel alımı başvuru şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açık öğretim ve açık lise öğrencileri hariç).

Çalışma süresi ne kadar

Her bir program için en fazla 9 ay olan program için, İŞKUR'da, "TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır. 27.09.2017’de, 01.01.2018’den itibaren başlangıçta sözleşmede belirlenen TYP süresinin sonradan uzatılamayacağına dair hüküm getirilmiştir.

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir.

Noter kurası yöntemi, Liste yöntemi, Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi ile belirlenir.

İstihdamında güçlük çekilen aşağıdaki gruplar Birinci Liste, bunlar dışında kalanlar İkinci Liste olacak şekilde tasnif edilecektir. Aşağıdaki grupların hepsi Birinci Liste'ye dâhil edilecek olup, gruplar arasında herhangi bir öncelik sıralaması bulunmamaktadır; Birinci listedeki başvuranlar tamamlanmadan 2. listeden başvuranlar yararlanıcı olamayacaktır.

Kadınlar, 35 yaş üstü bireyler, engelliler, Eski hükümlüler, Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar.

Alınacaklar ne iş yapacak?

Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmalarında görev alacaklar.

Başvuru Ekranı

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.