1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB 5 Bin Sözleşmeli Öğretmen Başvuru Kılavuzu Yayınlandı
MEB 5 Bin Sözleşmeli Öğretmen Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

MEB 5 Bin Sözleşmeli Öğretmen Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin personel alımı için kılavuz yayınladı. Başvuru tarihleri ve alım kadro dağılımları haberimizi içerisinde verilmiştir. Kimler ve hangi bölüm mezunları alınıyor işte tüm detaylar.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı kendi bünyesinde farklı branşlarda 5 bin sözleşmeli öğretmen alacağını resmi internet sayfasından duyurdu. Kılavuzda belirtildiği gibi ön başvurular alınacaktır.

MEB ön başvurular 8 Haziran 2018 ile 13 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Ayrıca 22 Haziran 2018 tarihinde ise Adayların Sözlü Sınava Alınacakları Sınav Merkezlerinin İlanı yayımlanacaktır.

Başvurular elektronik ortamda http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden yapılacaktır. Adaylar en faz 5 adet sözlü sınav merkezi tercihi yapabileceklerdir. Başvurular için adaylardan bazı belgeler istenecektir. Başvurular için adaylardan istenilen belgeler başvuru kılavuzunda belirtilmiştir.

Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında ek ders ücreti karşılığında görev yapmış olması gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olması gerekmektedir.

Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında (uzman ve usta öğretici dahil) Sigorta primi ödenmiş çalışma süresi, 13/06/2018 tarihi itibarıyla bu görevlerinden dolayı en az 540 gün sigorta primi ödenmiş olmak, (540 günün hesabında yalnızca resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında çalışılan sürelerin toplamı esas alınacak, bunun dışındaki hiçbir durum dikkate alınmayacaktır.).

MEB 5 Bin Öğretmen alım kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.