MEB Bakan Selçuk, 4 Dersten Ortak Sınav Dönemi Başlayacak

MEB Bakan Selçuk, 4 Dersten Ortak Sınav Dönemi Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bir duyuru ile Destekleme ve yetiştirme kursları yönergesinde değişiklik yapıldığını ilan etti.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı başlarken birçok konu hakkında daha önce resmen yürürlüğe girmiş olan madde ve uygulamalarda, hem yönetmelik hem de kanun maddesi bağlamında değişiklikler yapılmaya devam ediyor.

Yayımlanan son değişikliklerle birlikte; Milli Eğitim Bakanlığı’nca uygulanmak sureti ile Destekleme ve yetiştirme kursları yönergesinde değişiklik yapıldığı ilan edişmiş olup; ilgili yeni yönetmelikte okullarda uygulanmak üzere ilgili birimlere iletildi.

Yapılan yeni değişiklik ile birlikte sınav sisteminde köklü bir değişiklik olmayıp; sadece her sene sonunda öğrencilerin aldıkları eğitimlerin bir merhale katedilmesinde rol oynayıp oynamadığı analiz edilecek ve istatistiki bilgilerle bu gelişmeler sabit tutulacak.

Yapılan değişiklik yukarıda yer alan konu özelinde olup; 5. sınıftan 12. sınıfa kadar her sınıf mertebesinde Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı dil derslerinde olmak kaydı ile kursların her döneminin sonunda yapılması şartı ile izleme araştırması yapılması ile ilgili olacaktır.

Buna göre; öğrenciler her sene sonunda bu dört dersten ortak sınav şeklinde bir sınava tabi tutulacak ve eğitimlerde yapılan çalışmaların çocukların bilgi ve becerilerinde ne gibi sonuçlar meydana getirdiği analiz edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.