MEB çift maaşla 488 öğretmeni yurt dışında görevlendirecek

MEB çift maaşla 488 öğretmeni yurt dışında görevlendirecek

Milli Eğitim Bakanlığı yurt dışı öğretmen görevlendirmesi için son dakika başvuru kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan kılavuzda Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2020 yılında yurt dışında belirlenen okullara yapacağı 488 öğretmen görevlendirmesi seçimleri yer alıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2020 yılı yurt dışı öğretmen görevlendirmesi başvuru ve seçim aşaması kılavuzu yayımlandı. Başvuruların Ocak'ta başlayacağı görevlendirme duyurusunda sınav da yapılacak. Başvuru sonucu yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin yurt içi aylığı devam ederken yurt dışı aylığı da euro veya dolar cinsinden ödenecek.

Takvim açıklandı;

Yayımlanan MEB yurt dışı 488 öğretmen görevlendirme kılavuzunda başvurular 10 Ocak 2020'de başlayıp 23 Ocak 2020'de bitecek. 17 Şubat'ta sınav giriş belgesi yayımlanacak. Mesleki Yeterlilik Sınavı ise 23 Şubat 2020'de saat 10.00'da gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 9 Mart 2020 tarihinde açıklanacak. 

Sınav hakkında bilgilendirme;

Mesleki Yeterlilik Sınavı, 23 Şubat 2020 tarihinde saat 10.00’da Ankara’da yapılacak olup sınav 100 sorudan oluşacak ve 120 dakika sürecektir. Sınava başvurmak için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankasına “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile sınav uygulama takviminde belirtilen tarihler arasında KDV dâhil 130 TL yatıracaklardır.

Başvuru işlemleri;

Yurtdışında görevlendirilmek isteyen öğretmenler MEBBİS üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirecek. Başvurular 23 Ocak 2020 tarihinde saat 23.59’ da sona erecektir. Yapılan başvurular görev yaptığı okul/kurum müdürlükleri tarafından kontrol edilerek 10-24 Ocak 2020 tarihleri arasında MEBBİS Başvuru Onay Modülünden onaylanacaktır.

Başvuru şartları;

Görevlendirmeye başvuracak adayların en az 5 yıl MEB kadrosunda çalışmış ve fiilen çalışıyor olması gerekmektedir. Son 10 yılda, uyarma ve kınama cezalarından daha ağır bir disiplin cezası almamış olması da aranan diğer bir şartlardandır.

MEB yurt dışı 488 öğretmen görevlendirme duyurusu ve başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.