1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB Görev Tanımları İçin Bakan Selçuk Adım Atacak Mı?
MEB Görev Tanımları İçin Bakan Selçuk Adım Atacak Mı?

MEB Görev Tanımları İçin Bakan Selçuk Adım Atacak Mı?

2008 yılında gündeme getirilen MEB görev tanımları için 2013 yılında tamamlanma sözü verilmiş ancak halen tamamlanamamıştır.

A+A-

2008 Yılındaki Çalışmalar 

MEB Kurum İdari Kurulu Nisan 2008 Çalışma Raporunda yer alan "Yardımcı Hizmetler ve Genel İdari Hizmetleri Sınıfında görev yapan personelin iş tanımları açık ve net bir şekilde belirlenmelidir." Önerisi üzerine MEB görev tanımları ilgili çalışma başlatılmasına karar verilmiştir. Ancak bu konuda 2012 yılına kadar hiçbir adım atılmamıştır. 2012 yılına gelindiğinde ise görev tanımlarının 2013 yılının ikinci yarısında tamamlanacağı sözü verilmiştir. 

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 2012 yılında yayımlanan "Görev tanımları" konulu yazıda yapılan çalışmaların bir kitapta toplanacağı belirtilmiştir. Ardından ise iş analizi, iş gerekleri ve nitelikleri, görev tanımları gibi çalışmalara başlanacağı açıklanmıştır. Şu anda ise Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatındaki 72 adet kadro unvanının görev tanımları halen taslak aşamasındadır ve üzerinde çalışılmaktadır. Aynı açıklamada bu çalışmaların 2013 yılının ilk altı ayının sonunda tamamlanacağı vaat edilmiştir. 

Yıl Oldu 2018!

Bu açıklamalardan sonra görev tanımları çalışmalarının 2016 Ocak ayında bitti. Ancak çalışmalara kamuoyu ile paylaşılmadı. 2018 yılına gelinmesine rağmen MEB görev tanımları nihayete erdirilemedi. Yeni bakan Selçuk’un bu konuda adım atması ve yılan hikayesine dönen, tam 9,5 yıldır sonuçlanamayan çalışmaların sonuçlandırılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.