1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB İller Arası Yer Değiştirme İçin Duyuru Yayınladı
MEB İller Arası Yer Değiştirme İçin Duyuru Yayınladı

MEB İller Arası Yer Değiştirme İçin Duyuru Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı iller arasında yer değiştirmek isteyen öğretmenler için duyuru yayınladı ve gerekli şartları açıkladı.

A+A-

Kimler Yer Değiştirebilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruda tüm detaylar kapsamlı bir şekilde yer aldı. Maddeler halinde sıralanan duyuruda tüm özel şartlara ilişkin soruların cevapları yer almaktadır. Ancak genel olarak ifade etmek gerekirse bir ilde 3 yıllık çalışma şartını doldurmuş kimseler, zorunlu hizmeti bulunmayanlar veyahut da bundan muaf olan kimseler iller arası yer değiştirme talebinde bulunabileceklerdir.

Ancak bazı kimseler için 3 yıllık görev yapma süresinin bulunmadığını ifade etmemiz gerekir. Bunlardan birincisi eş ve sağlık durumları sebebiyle mazeretli sayılanlar olurken ikincisi de adaylıkları kaldırılan ancak zorunlu çalışması gereken yerlere tayin isteyen kimselerdir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvurular online olarak gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda yer değiştirmek isteyen kimseler taleplerini mebbis.meb.gov.tr veyahut da ikgm.meb.gov.tr adresinden iletebileceklerdir. Başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması son derece önem arz etmektedir. Eğer herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olursa yer değiştirme talepleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru tarihleri ise 5-8 Haziran tarihleri arası olarak belirlendi. Ardından yer değiştirme sonuçları 11 Haziran’da belli olacak ve atamalar gerçekleştirilecektir. Yer değiştirme talebi kabul edilen kimselerin 29 Haziran tarihi itibariyle ilişiklerini kesmeye başlamaları ve yeni yerlerine başlama yapmaları gereklidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.