MEB kurslarının açılacağı tarih belli oldu

MEB kurslarının açılacağı tarih belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde yer alan kuşların açılış yağacağı tarih belli oldu. Alınan kararlara göre açılacak olan kursların hangileri olduğu ve ne zaman faaliyet göstermeye başlayacakları yazılı belge ile ilan edildi.

Covid 19 (Koronavirüs) salgın dönemi dahilinde tehlikeli ve risk taşıyan kalabalık alanların faaliyetlerine ara verilirken; öncelikli olarak eğitim veren kurumların çalışma faaliyetlerine ara verildiği açıklanmıştı.

1 Haziran’da Kurslar Açılıyor

MEB bünyesinde devam eden ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren alanlar dahilinde yapılan çalışma durdurma kararının sona ereceği  açıklanırken; normalleşme sürecinin ilk adımları olarak 1 Haziran 2020 tarihi itibari ile birçok MEB kursunun da eğitim ve çalışmalara başlayacağı açıklandı.

Sürücü Kursları ve Dil Kursları Eğitime Başlıyor

Bakanlık tarafından alınan kararların dahil edildiği yazılı bir beyanat ile il ve ilçe müdürlüklerine iletilen kararlara göre aralarında eğitimlerine ara veren Sürücü Kursları ile Yabancı Dil Kurslarının da yer aldığı birçok kursun açılacağı açıklandı. Özel okul öncesi eğitim kurumlarının da eğitimler başlayacağı ilan edilirken; kursların Koronavirüs pandemi sürecinden önceki koşullarda faaliyet göstermeyeceği ve yeni önlemlerin alınacağı yeni bir düzen ile işleyişlere devam edecekleri beyan edildi. Söz konusu kursların tehir edilme tarihleri için daha önce 16 Mart ile 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında çalışma durdurma kararı alınmıştı.

Özel Eğitim Kursları Uzaktan Eğitime Devam Edecek

MEB bünyesinde görev yapması ve eğitimlere başlaması beklenen kurslar dahilinde yer alan Özel Eğitim Kursları için ayrıca yeni bir karar alındı. Söz konusu Özel Eğitim Kursları için uzaktan eğitim çalışmalarının devam edeceği ilan edildi.

meb1.jpgmeb2.jpgmeb3.jpgmeb4.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum