1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB Mayıs 2019 Atama Sınav Duyurusu ve Öğretmen Alımı
MEB Mayıs 2019 Atama Sınav Duyurusu ve Öğretmen Alımı

MEB Mayıs 2019 Atama Sınav Duyurusu ve Öğretmen Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı 86 kişi için Mayıs 2019 atama sınav duyurusu yayımladı. Sözleşmeli öğretmen alımı yapacak olan MEB Milli Sporcu alanında bir adım daha atmış oldu.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Mayıs 2019 MEB atama duyurusu yayımladı. MEB tarafından yayımlanan duyuruda 86 kişi atanacağı bilgisi verildi. Milli sporcu olan adaylar arasından alım yapılacak olup alınanlar sözleşmeli öğretmen alımı olarak işe başlayacaktır.

Başvurular 7 ile 11 Mayıs 2019 tarihilerinde ilk başvuruyu yapmayan adaylar, 21 Mayıs 2019 tarihinde yeni başvuru yapamazlar.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 4 üncü maddesi doğrultusunda milli sporculardan 86 (seksen altı) kontenjana 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli aday öğretmen ataması yapılmak üzere başvurular alınacaktır. Başvurular ve atama işlemleri belirli bir takvime bağlanmıştır.

Başvurular MEB personel alımı internet adresindeki “Milli sporcuların ataması” linkinden elektronik Başvuru Formu doldurularak Ek-1 Takvimde belirtilen süreler içerisinde yapılacaktır.

Adaylar, elektronik başvuru formunda, başvurularını onaylatmak için bir il milli eğitim müdürlüğü belirleyeceklerdir.

Adaylar, beden eğitimi alanında ilan edilen eğitim kurumları arasından 20 (yirmi) eğitim kurumuna kadar tercihte bulunabileceklerdir. 20 (yirmi) eğitim kurumu tercihinde bulunan adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” veya “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini seçeceklerdir.

MEB atama kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.