1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEB Okullara 28 Sürekli İşçi Alımı Başvuruları 26 Ağustos’ta Başlıyor
MEB Okullara 28 Sürekli İşçi Alımı Başvuruları 26 Ağustos’ta Başlıyor

MEB Okullara 28 Sürekli İşçi Alımı Başvuruları 26 Ağustos’ta Başlıyor

MEB okullara alacağı 28 sürekli işçi alımı başvuruları 26 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak. Adaylar en az lise mezunu olması isteniyor. İşte MEB personel alımı tüm detayları…

A+A-

MEB okullara alacağı 28 sürekli işçi alımı başvuruları 26 Ağustos 2019 tarihinde başlıyor. Başvurular 30 Ağustos 2019 tarihinde sona erecektir. En az lise mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. MEB personel alımı ile ilgili kılavuz yayımlamış olup sayfa sonuna ilave edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatı (Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü) okul ve kurumlarında çalıştırılmak üzere, 4857 Sayılı İş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımlarına yer verilen statülerde sürekli işçi alımı yapılacaktır.

Başvurular İŞKUR’un internet sitesinden 26 Ağustos 2019 tarihinde başlayıp 30 Ağustos 2019 tarihinde sona erecektir. Ayrıca İŞKUR iş ilan numaraları sayfamız üzerinden verilecektir.

Adaylarda aranan şartlar;

18 yaşını tamamlamış olmak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

Askerlik ile ilişiği bulunmamak. (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük ayılığı alıyor olmamak.

Sınavda başarılı olan adayların, çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında ve görevini devamlı olarak yapmasında bir sakınca olmadığına dair durumunu sağlık raporu ile belgelendirmek.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.

Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede yer alan, yalnızca bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Adayların, İŞKUR’da yayımlanan işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle, belirtilen bölümlerden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi 30 gün olup deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

Diğer hususlarda ve hüküm bulunmayan hallerde ilgili mevzuat ve yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

Sıhhi Tesisatçı, Elektrikçi ve Kaynakçı kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından İŞKUR tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekilişi yapılacaktır.

Danışma Memuru ve Kat Hizmetlisi kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından İŞKUR tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekilişi yapılacaktır.

Beden İşçisi ve Temizlik Görevlisi kadroları için İlkokul veya Orta Okul mezunları arasından İŞKUR tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekilişi yapılacaktır.

Adayların vardiyalı ve dönüşümlü çalışmaya engel durumlarının bulunmaması gerekmektedir.

meb.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum
İlgili Haberler