MEB sınav ile 6 sözleşmeli bilişim personeli ilanı yayımlandı

MEB sınav ile 6 sözleşmeli bilişim personeli ilanı yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde görevlendirilmek üzere kamu personeli alım ilanına çıkıldığı açıklandı. farklı niteliklerde talep edilen personel alımları için KPSS, YDS puan şartları önem arz ederken; 6 kişilik kontenjan açıldığı ilan edildi.

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılacak olan kamu personeli alımı, sürekli işçi alımı, memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. 29 Haziran 2020 kamu personeli alım ilanları dahilinde bakanlık personel alımı ilanı da yayımlandı.

MEB Personel Alımları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sözleşmeli personel alımı kategorisinden yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; farklı unvan ve niteliklerde olmak üzere toplamda 6 kişilik kontenjan ile istihdam yapılacağı beyan edildi.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

İlgili ilanlarda yer alan bilgilere göre; MEB bünyesinde yer alan kamu hizmetleri aşamalarında görevlendirilmek üzere; 1 Ağ Uzmanı personel alımı yapılacak olup; ayrıca 1 Sistem Uzmanı personel alımı ve 4 Yazılım (Asp.Net) Uzmanı alımı yapılacaktır.

Başvuru Süreci 

Türkiye geneli açılan MEB kamu personeli alım ilanları için başvuru yapacak olan adayların güncel başvuru kılavuzunda yer alan tarihleri dikkate alarak işlemlerini tamamlamış olması gerekmektedir. Bakanlık tarafından onaylanan başvuru işlemleri tarihlerine göre adayların 6 Temmuz 2020 tarihinden itibaren başvuru işlemlerini yapabilecekleri beyan edilmiş olup; 10 Temmuz 2020 tarihine kadar başvuru işlemlerinin yapılabileceği açıklanmaktadır.

Sınav ile yapılacak olan MEB kamu personeli alımı ve sözleşmeli bilişim personeli alımları için başvuruları kabul edilen adayların tespiti ve sınava girecek olan adayların ilan edilmesi 27 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak olup; adayların tabi tutulacakları sözlü sınav tarihleri ise 11-12-13 Ağustos 2020 tarihleri dahilinde yapılacaktır.

Başvuru Şartları

MEB sözleşmeli kamu personeli alımı için adaylardan KPSS ve YDS puanı talep edilmektedir. Başvuru esnasında KPSS puanı sunamayacak olan adayların KPSS P3 puan alanına 70 puan olarak hesaplama rakamı yazılacak olup; YDS puanı ibraz etmeyen adayların ise yabancı dil sınavı puanı 0 olarak hesaplanacaktır.

Alanında eğitim ve mezuniyet sahibi olan adayların tercih edileceği ilan edilirken; MEB sözleşmeli kamu personeli alım detayları ve iletişim bilgilerine, yayımlanan güncel istihdam ilanından ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.