1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB Sınıf Öğretmenleri Haftada 48 Saat Ders Ücreti Alabilir
MEB Sınıf Öğretmenleri Haftada 48 Saat Ders Ücreti Alabilir

MEB Sınıf Öğretmenleri Haftada 48 Saat Ders Ücreti Alabilir

Milli Eğitim Bakanlığı, yayınladığı görüş yazısı ile birlikte sınıf öğretmenlerinin haftada 48 saate kadar ders ve ek ders ücreti alabileceğini açıkladı.

A+A-

İYEP+Destek Odası
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınıf öğretmenlerinin ek ders ücretlerine ilişkin bir görüş yazısı yayımlandı. Böylece akıllardaki soru işaretleri de giderilmiş oldu. Buna göre; sınıf öğretmenleri 18+12 normal müfredata göre okuttukları derslere ek olarak ders verebilecektir. İlkokullarda yetiştirme programı (İYEP) kapsamında haftada 10 saate kadar ve destek eğitim odasında haftada 8 saate kadar olmak üzere ders verebilirler. Öğretmenler bu okutmalara karşı ek ders ücreti alabilirler. 

MEB Görüş Yazısı
Batman’daki bir ilkokulda görev yapan sınıf öğretmeni haftada 30 saat ders okuturken, haftada 8 saat de destek eğitim dersleri vermektedir. Okul müdürlüğü bu öğretmenin aynı zamanda İYEP dersi verip veremeyeceğini sormuştur. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı bu başvuruya cevap olarak Batman Valiliği’ne gönderdiği görüş yazısında yönetici ve öğretmenlerin ek ders saatlerine ilişkin açıklama yapmıştır. 

Görüş yazısında sınıf öğretmenlerinin haftada 18 saat aylık karşılığı ders okutmakla yükümlü olduğu belirtilmiştir. Bunun dışındaki dersler içinse ek ders ücreti alınır. Ancak ek ders haftada 12 saati geçemez. 

Türkçe ve Matematik alanında yetersiz öğrenciler için haftada 10 saate kadar İYEP eğitimi ve 8 saate kadar destek eğitimi verilebilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.