MEB, SRC Görevlileri İçin Hizmet İçi Eğitim Başlatıyor

MEB, SRC Görevlileri İçin Hizmet İçi Eğitim Başlatıyor

SRC görevlilerinin daha etkin hizmet verebilmesi için MEB tarafından 1 gün/4 saat sürecek olan hizmet içi eğitim verilecektir.

Görevliler Daha İyi Hizmet Verebilecek

MEB tarafından Özel Ulaştırma Hizmetleri Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kursları (SRC) Teorik ve Uygulama Sınav Sorumlusu Semineri düzenlenecektir. Bu seminerler bir gün sürecek ve 4 saatlik eğitimden oluşacaktır.

Seminerlerde sınav görevlilerinin görevleri yeniden anlatılacak ve varsa soru işaretleri giderilecektir. Sınav kuralları son hali ile görevlilerle paylaşılacaktır. Böylece uygulamada sorun yaşanmaması amaçlanıyor. Sınavlarda şu ana kadar en sık yaşanan sorunlar ya da ilk kez karşılaşıldığı için ne yapılması bilinmeyen konular gibi tüm soru işaretlerine açıklık getirilecektir.

Eğitimler hizmet içi eğitim şeklinde yapılacaktır. Eğitmenler iller arasında gezici şekilde faaliyet gösterecektir. Bir ilde eğitim tamamlanınca yakın illere gidilerek eğitimlere devam edilecektir. MEB tarafından oluşturulan hizmet içi eğitim takvimi SRC görevlileri ile paylaşılacaktır ve katılım sağlamaları istenecektir. Görevlilerin bu eğitimlere katılması isteğe bağlı değil, zaruri olacaktır. Organizasyon iller bazında yapılacaktır. Teorik ve uygulama sınav sorumlularının hepsi bu eğitimlere katılacaktır.

Tüm mahalli idarelerde bu eğitimlerin verilmesi zaruri olmayacaktır. Öncelikle ihtiyaç olan yerlerde eğitim verilecektir. İstek olması halinde de eğitimler düzenlenecektir. Eğitimlerde amaç ülke genelinde sınavların uygulanmasının aynı olmasını sağlamaktır. Böylece adaylar da eşit şartlarda yarışacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.