MEB Tenisçi Yetiştirilmesi İçin Çalışmalara Başladı

MEB Tenisçi Yetiştirilmesi İçin Çalışmalara Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Tenis Federasyonu arasında imzalanan işbirliği protokolü ile sporcular yetiştirilecek.

Önce Öğretmenler Yetiştirilecek
Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Tenis Federasyonu arasında imzalanan protokol gereğince öncelikle öğretmenler yetiştirilecek. Spor liselerinde görevli olan beden eğitimi ve okul öncesi öğretmenlerine tenis antrenörlüğü eğitimleri verilecektir. Öğretmenler hakemlik konusunda da yetiştirilecektir. Okullara mini tenis sahaları kurularak altyapı hazırlanacak. Böylece ulusal ve uluslar arası tenis turnuvalarında ülkemizi temsil edecek sporcular yetişmesi hedefleniyor. 

Protokol kapsamında çocukların ve gençlerin tenis sporuna erişimi sağlanacaktır. Bunun için ilk adım olarak bu yaz öğretmenlerin eğitimleri tamamlanacaktır. Okullar açılana kadar gerekli fiziki koşullar sağlanacaktır. Eğitimi başarı ile tamamlayan öğretmenler sertifika alacaktır. 

İkinci adım olarak ise okul öncesi öğretmenleri yetiştirilecektir. Tenis antrenörlüğü eğitimi verilerek öğrencilerin çekirdekten yetişmesi sağlanacak. 81 ilde belirlenen okullara mini tenis sahalarının yapımı bu yaz tamamlanacak. 81 ilde en az bir tenis sahası olacaktır. Yetişen öğrencilerin müsabakalara katılımı desteklenecektir. Tüm bu projelerin hayata geçirilmesi için Türkiye Tenis Federasyonu tarafından mali destek sağlanacaktır. 

Sporcu Yetişmesi Desteklenecek
Yüksek genç nüfus oranına sahip olan ülkemizdeki gençlerin spora yönlendirilmesi için MEB çalışmalar yapmaktadır. Bu sayede ülkemizde nitelikli sporcuların yetişmesi desteklenecektir. Okul öncesinden başlayarak çocuklar çekirdekten eğitilecektir. Böylece turnuvalara katılmak üzere yeni nesil sporcular yetiştirilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.