1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB’den Okullara Önemli Uyarı
MEB’den Okullara Önemli Uyarı

MEB’den Okullara Önemli Uyarı

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 ildeki okullara gönderdiği resmi yazıda okulların iş sağlığı ve güvenliği kurallarına yaptıkları etkinliklerde dikkat etmelerini istedi.

A+A-

Telafisi Güç Durumlar Oluşabilir
Okullar tarafından organize edilen etkinlikler, sportif faaliyetler gibi birtakım olaylarda gerekli tedbirlerin alınması için Milli Eğitim Bakanlığı okullara uyarı yazısı gönderdi. İş sağlığı ve güvenliği kurallarına riayet edilmemesi durumunda telafisi güç durumların oluşabileceği de bu resmi yazıda ifade edildi. Zira idari ve hukuki olarak okulların zor durumlara düşmesi pek muhtemeldir. İşte bu sebeple okulların faaliyet yapmadan evvel tüm araç ve gereçlerin eksiksiz olduğunu kontrol etmeleri ve tüm güvenlik önlemlerini almaları gereklidir. 

Güvenlik önlemleri alınmadan çeşitli faaliyetlere girişilirse öğrencilerin ve velilerinin tazminat davası açma hakkı doğmaktadır. Neticede ise okul idareleri yüklü miktarda maddi ve manevi tazminata maruz kalabilmektedir. İşte böylesi sorunlarla karşılaşmamak ve en önemlisi de can güvenliğini sağlamak için okulların gerekli tedbirleri alması istendi. 

Hatırlanacağı üzere daha önce yaşanan birtakım olaylar kamuoyunun büyük tepkisini çekmişti. Okul kapısının öğrenciler üzerine devrilmesi, kale direklerinin düşmesi, okul duvarlarının çökmesi gibi olaylar geçmişte büyük infial uyandırmıştı. Dolayısıyla öğrencilerin can sağlığını sağlamak ve güvenli bir eğitim verebilmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yazısı hayati öneme sahiptir. eğer öğrenciler veya veliler de birtakım eksiklikler görüyorlarsa bunu okul idaresine derhal bildirmelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.