1. HABERLER

  2. HABER

  3. Memur Sen 11 Sendikayla Şura Hazırlığında
Memur Sen 11 Sendikayla Şura Hazırlığında

Memur Sen 11 Sendikayla Şura Hazırlığında

Kamuda çalışan sözleşmeli personelin kadroya alınması için Memur-Sen tarafından şura düzenleniyor.

A+A-

Şubat’ta Şura Hazırlığı
Kamuda sözleşmeli olarak çalışan personelin kadroya alınması için Memur-Sen çalışma yapıyor. Memur-Sen’e bağlı olan 11 sendikanın davet edildiği şura 22-23 Şubat tarihinde yapılacaktır. Kamudaki 210 bin civarı sözleşmeli personele kadro için şurada görüşler alınacak ve fikir alışverişi yapılacak. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, aynı işi yapan memurlar arasında statü farkı olmasını kabul etmediklerini açıkladı. Sadece ise 4/A ve 4/D şeklinde iki farklı istihdam statüsü olması gerektiğini söyledi. Bu isteklerinin yerine getirilmesi için sendikalarla bir araya gelerek çalışma yapacaklardır. 

Sözleşmeli Personellerin Mağduriyeti
Kamuda çalışmakta olan sözleşmeli personeller, statü farklılığından ötürü çeşitli haklardan mahrum kalıyor ve mağdur oluyorlar. Bu sorunların başında ise tayin haklarının olmaması geliyor. Özellikle aile birliğinin sağlanması için tayin hakkı verilmesi gerekiyor. Ancak sorunlar bununla bitmiyor. Personeller arasında eşitlik sağlanması için sözleşmeli statünün kaldırılması gerekiyor.

Şu anda kamuya yapılan neredeyse tüm alımlarda personeller sözleşmeli olarak istihdam ediliyor. Belirli şartların sağlanması halinde ise kadroya geçmeye hak kazanıyorlar. Memur-sen ise kamuya yapılan tüm alımların en baştan kadrolu memur olarak yapılmasını istiyor. Halihazırda sözleşmeli olarak çalışan personellerin ise kadroya geçirilmesini talep ediyor.bu talepleri görüşmek üzere düzenlenen şurada sendikalardan fikir alınacak ve hükümetle görüşmeye başlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.