1. HABERLER

  2. HABER

  3. Memur-Sen’den 3600 Ek Gösterge Açıklaması İlan Edildi
Memur-Sen’den 3600 Ek Gösterge Açıklaması İlan Edildi

Memur-Sen’den 3600 Ek Gösterge Açıklaması İlan Edildi

Sendikalar dahilinde beyan edilen ek gösterge konusundaki fikirlere, Memur-Sen’den önemli talepler geldi.

A+A-

Yerel seçimler sonrasında faaliyete geçirilmesi beklenen vaatlerin ilk sıralarında yer alan 3600 Ek Gösterge konusu ile ilgili olarak, henüz resmi adımların atılmaması ve halihazıra sunulan projenin de kapsayıcı olmadığının iddia edilmesi tartışmaları sürüyor.

Sendikaların süreç içerisinde sözcülük görevlerini üstlenerek hem devlet kademesi ile hem de doğrudan personeller ve memurlarla temas içerisinde olmasından elde edilen bilgilere göre, faaliyete geçirilecek kanunun önemli oranda memnuniyetsizlik meydana getirildiği belirtiliyor.

3 farklı meslek grubunu kapsamak üzere yasalaşması öngörülen ek gösterge kanunun, sendikalar tarafından yapılan uyarılar ile birlikte, tekrar gözden geçirilmesi talep ediliyor ve bahsi geçen kanunun kapsayıcı olmamasından kaynaklanan mağduriyetlerin giderek arttığı iddia ediliyor.

Büro Memur-Sen tarafından yapılan yazılı açıklamalarda yer alan maddelere göre; asıl işleri yapan meslek gruplarının bu kanundan azade tutulmaları ve söz konusu avantajlardan faydalanamayacak olmasının önüne geçilmesi gerektiği ifade edildi.

Sendika yetkililerinin; hükümet yetkililerinin açıkladığı üç, dört meslek grubunun dışında da kapsayıcı karar alması gerektiği belirtilirken; özellikle mutabakata varılan mesleklerin (polis, öğretmen, sağlık çalışanları, din görevlileri) almasına karşı olunmadığını, hatta daha fazla alabileceklerinin savunulduğu ve mevcut yasanın kademeli olarak daha kapsayıcı olması gerektiğinin iddia edildiği vurgulamaları yapılan açıklama ile ilan edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.