Memur Zamlarında 2020 – 2021 Yılı Süreçleri

Memur Zamlarında 2020 – 2021 Yılı Süreçleri

Memur zamlarında ilk duyurular geliyor. Memur ve memur emeklisinin gözü bu yıl içinde yapılacak olan Toplu İş Sözleşmesi zamlarında! Önümüzdeki iki yıl içinde ne kadar zam olacak?

Memur ve Memur Emeklisi Maaşları
Yıl içinde yapılacak olan Memurlara Toplu İş Sözleşmesi önümüzdeki yıl için yapılacak olan zammın belli olmasını da sağlayacak. Peki, ne kadar zam olacak? Memurların önümüzdeki yıl alacağı zam, TİS ile belirleniyor. Sendikalar zamlar ile ilgili pazarlıkları yapıyor. Her husus dikkate alınarak, zammın ne kadar olacağı belirlenecektir.

Kamu önümüzdeki iki yıl içinde sıkı bir mali uygulama bekliyor. Memur ve memur emeklisi maaşlarında artış olmaması da söz konusu. Bununla alakalı Orta Vadeli Program önemli. Dikkate alınarak memur maaşlarında yapılacak olan zamlar için tahminler sunuluyor.

2020 – 2021 Zamlar Durma Noktasında!
Yapılan tahminlere göre 2020 2021 yıllarında memur zamları için kemerler sıkılıyor. Memur ve memur emeklilerinin etkilenecek olduğu bu zamlar için yapılan planlara göre düşüş söz konusu olabilir. 2020’de personel ödeneği yüzde 14. 4 milyar olduğundan, 147 Milyon TL’ye çıkması yapılacak olan zamlarda da düşüş olmasının olağan olduğunu gösteriyor.

2021 yılında ise personel ödeneğinde çok düşük oranda yüzde 20.2 oranında yapılarak 312 Milyar 151 Milyon TL ödemeye ulaşacak. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda memur zamlarında düşüş söz konusu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum