Memura Bir Şok da 3600 Ek Göstergeden Geldi

Memura Bir Şok da 3600 Ek Göstergeden Geldi

Toplu İş Sözleşmesi masasında pazarlıklar devam ederken 3600 ek gösterge kanunu hakkında gelen bir haber ile memurların beklediği sonuç çıkmamış oldu.

Memurların son dönemde aldıkları zam oranlarında yaşanan düşüklük ve Toplu İş Sözleşmesi (TİS) masasından henüz tatmin olmadıkları sonuçlar çıkmasının ardından, TİS masasından gelen bir haber daha memurları mutlu etmedi.

Uzun süredir memurların ve emeklilerin beklediği kanun olan 3600 ek gösterge maddesinin hali hazırda görüşmelerine devam eden TİS masasında bile yer bulamadığı ve sendikalar ile hükümetin bu konu hakkında uzlaşamadığı haberleri geldi.

Kamu-Sen Sendikası Genel Başkanı görevinde bulunan Önder Kahveci’nin gündeme dair yaptığı açıklamalarda yer alan ifadelere göre; taleplerinin tek tek Kamu İşveren Kurulu’na tebliğ edildiği ifade edildi ve bahsi geçen bu süreçten memurun avantajına olan kararlar ile kazanımlar dahilinde karar verilmesi gerektiği belirtildi.

3600 Ek Gösterge TİS’te Yok

Kahveci’nin yaptığı açıklamalara göre; kamu çalışanlarının ihtiyaç duydukları önemli konuların TİS’e dahil edilmediği vurgulanırken, milyonlarca memurun beklediği 3600 gibi önemli bir konunun da görüşmelere dahil edilmediği ifade edildi.

Memura İkramiye Verilmedi

Memurların büyük bir talep ile bekledikleri ve görüşmelerden önce sıklıkla dile getirdikleri bayram ikramiyesi konusunda da olumlu bir ortam oluşmadı ve 12 milyon emekliye takdim edilen bayram ikramiyesi bu sene memura verilmedi.

Yardımcı hizmetler sınıfının henüz somut bir gelişme ile görüşülmediği toplantılardan hem enflasyona yenik düşen maaşların hem de sosyal haklara yönelik taleplerin yeterince karşılanmamasından dolayı sendikaların bu süreçten memnun olmadıkları ve taleplerin arkasında devam edecekleri ayrıca yer alan ifadeler arasında duyuruldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum