1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Memurlara Eşit Giyim Yardımı Yapılması İçin Talepte Bulunuldu
Memurlara Eşit Giyim Yardımı Yapılması İçin Talepte Bulunuldu

Memurlara Eşit Giyim Yardımı Yapılması İçin Talepte Bulunuldu

Memurların bazılarına 16.51 lira giyim yardımı yapılırken bazılarına 226 lira yapılması adaletsizlik olarak görüldü ve durumun düzeltilmesi için başvuruda bulunuldu.

A+A-

İş Önlüğü Yardımı
VHKİ, ambar memuru, ayniyat memuru, usta öğretici ve santral memuru gibi pozisyonlarda görev yapan memurlara yıllık bir defaya mahsus olmak üzere iş önlüğü yardımı yapılmaktadır. Ancak bu yardımın miktarı 16.51 lira tutarındadır. Son derece komik olan bu yardıma karşılık yardımcı hizmetler sınıfında çalışanlara 226 lira takım elbise ve ayakkabı yardımı yapılmaktadır. Aradaki farkın çok yüksek olması nedeniyle yardımların eşitlenmesi talebinde bulunuldu. 

Ayrıca takım elbise ihtiyacının tüm memurlar için bir ihtiyaç olduğu ifade edildi ve tüm memurlar için bu yardım miktarının artırılması gerektiği ifade edildi. Ayrıca günümüzde bu miktarlarda bir takım elbise almak oldukça zor bir duruma gelmiştir. Dolayısıyla yardım miktarlarının daha da çok artırılması icap etmektedir. 

Anadolu Eğitim Sendikası tarafından gündeme getirilen bu konuda gereken adımlar atıldı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı’na başvurularda bulunuldu. Bakanlıklardan gelecek cevaba göre harekete geçilecek ve gerekirse idare mahkemelerinde hak aramasına devam edilecektir. Memurlar arasında eşit bir uygulamanın hayata geçirilebilmesi için bu yardımlarda hakkaniyetli davranılması gerekiyor. Aksi takdirde ortaya komik rakamlar ve durumlar çıkmaktadır ki bunlar hiç istenmemektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.