1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Memurlara İş Tanımı Yapılacak! Resmi Gazete'de Yayımlandı
Memurlara İş Tanımı Yapılacak! Resmi Gazete'de Yayımlandı

Memurlara İş Tanımı Yapılacak! Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan orta vadeli ekonomi programında kamu kadrolarına iş tanımı yapılacağına yer verildi. 2020-2022 Yeni Ekonomi Programı'nda memurluk kadrolarını ilgilendiren maddeler var. İşte detaylar.

A+A-

5 Ekim 2019 tarihli Resmi Gazete sayısında 2020-2022 Yeni Ekonomi Programı (YEP) yayımlandı. Ekonomi programı detayları ekonomistler tarafından konuşulmaya devam ediyor. Yeni Ekonomi Programı'nda memurları da ilgilendiren madde var. İşte detaylar.

Resmi Gazete'de yayımlanan 2020-2022 Yeni Ekonomi Programı detayları belli oldu. Programa göre büyüme hedefleri bu yıl için yüzde 0,5 olarak öngörülürken, 2020, 2021 ve 2022 yılları için yüzde 5 olarak belirlendi.

Programda enflasyon hedeflerine de değinildi. Enflasyon bu yıl yüzde 12, gelecek yıl için yüzde 8,5, 2021 yılı için yüzde 6, 2022 yılı için yüzde 4,9 olması hedeflendi.

Memurları ilgilendiren madde de programa dahil edildi. Kamu maliyesi bölümünün 3.maddesinde "Kamuda kadro ve pozisyonların iş tanımları yapılacak, çalışanların yetkinlikleri belirlenecek, norm kadro çalışmaları gerçekleştirilecek, iş tanımı ve yetkinlikler dikkate alınarak norm fazlası personelin yeniden yerleştirilmesi yapılacak, hedef ve yetkinlik bazlı performans değerlendirme sistemi oluşturularak başarılı personelin ödüllendirilmesini sağlayacak Kamu İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi kurulacaktır." denildi.

Bu madde ile memurlar arasında iş ayrımı yapılacağı ve herkesin yetkin olduğu alanda iş yapacağı angarya işlerden uzak tutulacağı belirtilmektedir. Bu açıdan bakıldığında memuru sevindiren bir haber olurken devlet dairelerinde verimli çalışma artırarak daha hızlı bir idare sistemi olacağı da düşünülmektedir.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.