1. HABERLER

  2. HABER

  3. Memurların Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişikliğe Gidildi
Memurların Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişikliğe Gidildi

Memurların Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişikliğe Gidildi

Memurları kapsayacak olan düzenleme için giyecek yönetmeliğine ilişkin değişikliğe gidildiği bilgisi resmen yayımlandı.

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan ve memur unvanı ile hizmet veren personellerin kılık kıyafet usulleri içerisinde yapılması öngörülen giyecek yardımlarına ilişkin hazırlanan yönetmelikte değişikliğe gidildiği açıklandı.

Resmi gazetede yayımlanarak kamuoyunun bilgisine sunulan değişiklikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası bulunurken, ilgili karar 1026 sayısı ile kayıtlara geçti.

Yönetmelikte yapılan değişikliklere göre; memurlara giyecek yapılması öngörülen yönetmeliğin Dip Not kısmının A bölümünde yer alan “özel harekat” ibaresinden sonra gelmek üzere “takviye hazır kuvvet” ibaresi eklendi.

Bu değişikliğin yanı sıra; resmi üniforma için Emniyet Genel Müdürlüğünce Puan Esasına Dayalı Giyecek Dağıtım Sisteminin kurulabileceği bilgisine yer verildi. Emniyet Genel Müdürlüğünce genişletilen yetki kapsamında talep edilecek azami miktarların yetkisinin ilgili Müdürlüğe devredildiği bilgisine de yer verildi.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli olarak göreve başlayacak olan ve başlamış olan personeller için resmi üniforma temin konusunda da; bir defaya mahsus olmak üzere giyim eşyalarının eksiksiz ve muntazam olarak temin edilmesine karar verildi.

Son olarak yetki belirlemesinde yapılan değişiklik kapsamında, aynı yönetmeliğin 17. Maddesinde yer alan Bakanlar Kurulu ibresinin, Cumhurbaşkanı ibaresi ile değiştirildiği bilgisi kamuoyuna açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum