1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Memurların Maaşları 13’ünde Yatacak
Memurların Maaşları 13’ünde Yatacak

Memurların Maaşları 13’ünde Yatacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal memurların maaşlarının bayramdan önce 13 Haziran tarihinde yatırılacağını ifade etti.

A+A-

15’i Bayramın İlk Günü 
Bayram öncesinde emeklilere verilen ikramiye ve maaşların erken yatırılması imkânlarından sonra memurlar için de harekete geçildi. Ayın 15’inin bayramın ilk gününe denk gelmesi sebebiyle maaşlar 2 gün evvel yatırılacak. Böylelikle tüm kamu çalışanları ayın 13’ünde maaşlarını çekebilecekler. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal bu konuda talimatı bizzat kendisinin verdiğini ifade etti. Bu kapsamda emeklilere ikramiyelerinin ve maaşlarının erkenden ödenmesi nasıl gerçekleştirildiyse memurlara da ödeneceğini belirten Bakan Ağbal bu imkândan 3 milyon 700 bin kişinin faydalanacağını da dile getirdi. 

Maliye Bakanı Ağbal aynı zamanda emeklive memurmaaşları hakkında da açıklamalarda bulundu. 3600 ek göstergenin yürürlüğe girmesi ile birlikte memur ikramiyelerinde ve memur emeklilerinin maaşlarında ciddi bir iyileşme sağlanacak. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da açıklamalarda bulunmuş ve seçimden sonra yapılacağını ifade etmişti. Ayrıca diğer partiler de vaatleri arasında bu konuya yer veriyorlar. Dolayısıyla seçim sonrasında bu konuda her türlü bir düzenleme getirilmesi bekleniyor. 

Bu düzenlemenin hayata geçirilmesi ile birlikte emekli maaşlarında 500 lirayı geçen iyileşme yaşanacağı gibi emekli ikramiyelerinde de 20 bin lira gibi bir artış söz konusu olacak. Bu düzenleme sebebiyle emekliliklerini erteleyen pek çok memur bulunduğunu da belirtelim.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.