Merkez Bankası 100 Kamu Personeli Alımı 10 Eylül’de Bitiyor

Merkez Bankası 100 Kamu Personeli Alımı 10 Eylül’de Bitiyor

100 kamu personelinin alınacağı Merkez Bankası ilanı ile duyuruldu. İlana başvurma için son gün 10 Eylül tarihidir. Merkez Bankası Uzman Yardımcılığı İlanı.

Merkez Bankası yayınladığı ilan ile 100 uzman yardımcısı arayışında olduğunu duyurdu. Tam zamanlı ve kadrolu olmak üzere alınacak uzman yardımcılarına müjdeyi verdi. Merkez Bankası yayınladığı ilan ile başvuru koşullarını ve tarihleri de duyurdu.

Merkez Bankası 31 Ağustos tarihinden itibaren uzman yardımcılığı pozisyonu için adayların başvurularını almaya başlar. Bunun için de adayların Merkez Bankası resmi internet sitesini ziyaret etmesi gerekir. Çünkü başvurular internet sitesi aracılığı ile online bir şekilde gerçekleşir. Son tarih ise 10 Eylül olarak belirlenir. Bu nedenle de Merkez Bankası’nın uzman yardımcılığı pozisyonuna başvuru yapacak kişilerin kesinlikle biran önce istenilen evrakları toparlaması gerekir.

Uzman Yardımcılığı Kadrosu İçin Aranan Şartlar; Merkez Bankası’nın uzman yardımcılığı ilanına başvurmak isteyenlerin bir takım şartları taşıması gerekir. Uzman yardımcılığı için aranan şartlar içerisinde ilk sırada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak yer alır. Ayrıca buna ek olarak kamu haklarından mahrum bırakılan kişilerin de uzman yardımcılığına başvuru yapamayacağı kesin bir şekilde belirtilir. Anayasal düzeni bozma suçundan yargılanmış ve hüküm giymiş olanlar da uzman yardımcısı olarak başvuru yapamaz. Ayrıca sağlık durumu bu iş için uygun olmayanların da başvurularına bir kısıtlama getirilir.

İlanda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar online bir şekilde başvurularını yapabilir. İstenilen belgeler ise fotoğraf, diploma, sınav sonuç belgesi ve dil belgesidir. Diploma yerine geçici mezuniyet belgesi de kabul edilir.

Uzman yardımcılığı için başvuru yapacak adayların eğitim şartlarının bilgisine de ilan ile yer verilir. Buna göre adayların iktisat, ekonometri, işletme, endüstri mühendisliği, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri gibi alanlardan mezun olması gerekir. Uzman yardımcılığı kadrosu için ayrıca 2018 KPSS P1 puan türüne de bakılır. P1 puan türüne göre adayların en az 80 almış olması gerekir. Son iki yıl içerisinde yapılan ALES’den de en az 80 puan almış olanlar bu pozisyon için başvuru yapabilir.

Merkez bankası 100 kamu personeli alım haberi ve kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.