Merkez Bankası 100 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Merkez Bankası 100 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Merkez Bankası tarafından yayınlanan personel alımı ilanında Merkez Bankası bünyesinde görevlendirmek üzere 100 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Merkez Bankası yayınladığı ilanda, uzman yardımcısı kadrosunda görevlendirmek üzere tam zamanlı/kadrolu çalışma şekliyle 100 personel alımı yapacağını duyurdu.

Başvuru yapmak isteyen adayların 31 Ağustos – 10 Eylül 2018 tarihleri arasında Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru sırasında adaylardan istenilen belgeler arasında; fotoğraf, diploma veya geçici mezuniyet belgesi, sınav sonuç belgesi ve yabancı dil belgesi olarak belirtilmiştir.

Merkez Bankası 100 personel alımında adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, anayasal düzeninin işleyişini bozacak herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak, görevini devam ettirmesine engel olacak herhangi bir sağlık problemi olmamak olarak belirtilmiştir.

Adaylarda aranan mezuniyet şartlar; iktisat, ekonometri, işletme, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği, finans, maliye, kamu yönetimi, hukuk, uluslararası ilişkiler, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi gibi bölümler olarak belirtilmiştir.

Adayların 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı P1 puan türünden en az 80 puan almış olması ve son 2 yılda yapılan ALES’den en az 80 puan almış olmaları gerekmektedir.

Merkez Bankası 100 uzman yardımcısı alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.