Merkez Bankası 15 Araştırmacı Alımı İlanı Yayınladı

Merkez Bankası 15 Araştırmacı Alımı İlanı Yayınladı

Merkez Bankası resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanlar kapsamında 15 araştırmacı alımı yapılacağı açıklandı. Son başvuru tarihi 3 Eylül 2019 tarihi olarak belirtilmiştir.

Merkez Bankası, resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre araştırmacı kadrosunda istihdam etmek üzere 15 araştırmacı alımı yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adayların 26 Ağustos – 3 Eylül 2019 tarihleri arasında Merkez Bankası resmi internet sitesi insan kaynakları sayfasından istenilen belgeleri elektronik ortamda yükleyerek yapılacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Başvuru sırasında istenilen belgeler arasında; fotoğraf, diploma veya geçici mezuniyet belgesi, sınav sonuç belgesi, yabancı dil belgesi ve özgeçmiş yer almaktadır.

Merkez Bankası personel alımında adaylarda aranan şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak yer almaktadır.

Ayrıca adayların 1 Ocak 1989 ve sonrasında doğmuş olması, en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin iktisat, ekonometri, maliye, işletme, finans, matematik, endüstri mühendisliği gibi bölümlerinden mezun olması, son başvuru tarihi tarihi itibariyle Merkez Bankası mülakatlarında elenmemiş olması, KPSS P1 puan türünden en az 85 puan almış olması, ALES’den en az veya GRE sınavından en az 158 sayısal puan almış olması da adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Merkez Bankası 15 araştırmacı alımı ilan metninin tamamına ulaşmak ve başvuru koşullarını incelemek için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.