Merkez Bankası 2019/2 Kadrolu 24 Güvenlik Görevlisi Alımı Yayımladı

Merkez Bankası 2019/2 Kadrolu 24 Güvenlik Görevlisi Alımı Yayımladı

Merkez Bankası tarafından yayımlanan ilan ile 2019/2 kadrolu 24 güvenlik görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuracak adaylarda KPSS 60 puan şartı aranıyor. Güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları ve şekli haber detaylarda…

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 2019/2 güvenlik görevlisi alımı ilanı yayımladı. Kadrolu güvenlik görevlisi olarak alınacakların sayısı 24 olarak ilan edildi. KPSS 60 puanla başvuru yapılacak ilana başvuru şekli ve şartları haber detaylarda verildi.

Başvuru İşlemleri:

Başvurular 7 Kasım 2019 tarihinden 14 Kasım 2019 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamızın internet sitesi insan kaynakları sayfasından belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Koşulları:

Yaş olarak 1.1.1988 ve daha sonra doğmuş olmak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarında lisans veya ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına (Silahlı) sahip olmak.

Askerlik görevini yapmış olmak. (Erkek adaylar için.).

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

En az 175 cm. boyunda olmak. (Uygulamalı sınav öncesi boy ölçümü tarafımızca yapılacak, bu şartı sağlamayanlar uygulama sınavına alınmayacaktır.).

KPSS Şartı Durumları:

Son başvuru tarihi itibariyle son iki yıl içinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) lisans mezunları için en az 60 KPSSP1, ön lisans mezunları için ise en az 60 KPSSP93 puanı almış olmak.

Merkez Bankası güvenlik görevlisi alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum