Merkez Bankası 25 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Merkez Bankası 25 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Merkez Bankası yayınladığı ilan ile 25 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Başvurular başlamış olup 5 Mart 2020 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru şeklinin tamamı online olarak yapılacaktır.

Başvuru yapacak adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. Adayların Merkez Bankası işe alınacak personellerde aranan genel şartları taşımaları gereklidir.

Başvurular 7 Şubat ile 5 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylara yapılacak olan duyurular Merkez Bankası’nın insan kaynakları internet sayfası üzerinden yapılacaktır. Herhangi bir şekilde kağıt üzerinden bir yazışma yapılmayacaktır. Dolayısıyla adayların bu duyuruları yakından takip etmeleri gereklidir. İşe alınacak adaylar İstanbul ve Ankara şehirlerinde istihdam edilecek olup tam zamanlı olarak çalışacaklardır.

Bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Yurtdışından mezun olanlar ise YÖK’ün vermiş olduğu denklik belgesi ile başvurularını yapabilirler.

Son 2 yıl içerisinde Merkez Bankası mülakatlarında elenmiş olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Son 5 yıl içerisinde yapılan YDS veya E-YDS sınavlarından en az 70 puan alınmış olması gereklidir. TOEFL-İBT sınavından ise en az 84 puan alınmış olması gereklidir.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar 15 Mart 2020 tarihinde genel yetenek sınavına tabi tutulacaklardır. 22 Mart tarihinde ise yazılı meslek sınavı yapılacaktır. Yazılı sınavların ardından da sözlü sınav yapılacaktır. Sınavlarda sorulacak hususlar başvuru kılavuzunda detaylı bir şekilde paylaşılmıştır. Adaylar bunları inceleyerek sınavlara hazırlanabilir. Bu sınavlardan başarılı bir şekilde geçen adaylar işe alınacaktır.

Merkez Bankası sözleşmeli personel alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.