1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Merkez Bankası 40 Daimi Personel Alacak
Merkez Bankası 40 Daimi Personel Alacak

Merkez Bankası 40 Daimi Personel Alacak

Merkez Bankası tarafından yayınlanan ilan ile KPSS puanına göre 40 daimi personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alınacak personeller için başvuru şartları nelerdir?

A+A-

Kadrolu Memur Alınacak;

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası sitesi üzerinden personel alım ilanına çıktı. İlanda 40 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru şartları ve adayları bekleyen süreç açıklandı.

Pek çok kurum sözleşmeli memur alımı yapsa da TCMB kadrolu personel alımı yapacaktır. Bu yüzden başvurmak isteyen adaylar için büyük bir fırsattır. Alım yapılacak kadrolar bilgisayar mühendisliği ve araştırmacı kadrolarıdır.

TCMB bünyesinde eksik olan kadroların doldurulması için alımlar yapılacaktır. Alımlar KPSS puanı ile yapılacaktır. KPSS lisans puanıyla başvuru yapılacaktır. İki farklı ilana çıkıldı ve biri 25, diğeri 15 olmak üzere toplam 40 personel alımı yapılacaktır. Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine 25 Bilgisayar Mühendisi ve Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü İdare Merkezi bünyesine 15 Araştırmacı alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları;

TCMB tarafından alım yapılacak olan bu kadrolar için KPSS en az 80 puan şartı aranmaktadır. Ayrıca adaylar İngilizce YDS ya da e-YDS’den en az 70 puan almalıdır. Başvurmak için 01.01.1987 sonrası doğmuş olmak gerekir.

Bilgisayar mühendisliği kadrosuna başvuracak olan adaylardan eğitim şartı olarak bilgisayar mühendisliği lisans mezunu olma şartı aranır. Araştırma kadrosuna başvurmak içinse iktisat, maliye, işletme, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği gibi lisans mezunu olması aranır.

Adaylardan istenen diğer şartlar içinse ilanı incelemelidir. Şartları sağlayan adaylar başvurularını oluşturmalıdır. Başvurular şahsen yapılacaktır. Adaylar istenen evrakları bizzat teslim etmelidir. Başvurular Ağustos ayı sonuna kadar alınmaya devam edecektir. Başvuru süresi kaçırılmadan ilanda belirtilen şekilde başvurular oluşturulmalıdır.

Başvurusu kabul edilen adaylar puan sıralamasına göre sıralanacaktır. En yüksekten başlayarak adaylar listeye girecektir. Daha sonra adayları sınav, mülakat ve güvenlik soruşturması gibi süreçler beklemektedir. Bu sürecin sonunda başarılı olanlar alınacaktır.

Alınacak olan kişilerin kadrolu olarak istihdam edilmesinden ötürü avantajlı bir alımdır. Sözleşmeli personellere göre daha iyi özlük haklarına sahiptirler. Çeşitli haklara sahip olmak için yıllarca beklemelerine gerek olmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.