1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Merkez Bankası 65 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor
Merkez Bankası 65 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor

Merkez Bankası 65 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor

Merkez Bankası yayınladığı ilanlar içerisinde memur alımı yapılacağı ilan edilmişti. Yayınlanan iş ilanlarına kimler hangi şartlarda başvuru yapacaktır. Alımlarda yazılı ve sözlü sınav var mı haberimizde.

A+A-

Memur alımı ilanları Merkez Bankası Yapıyor. TCMB memur alımı başvuruları başlıyor. Açıklanan iş ilanları kariyer için uygun bulunmaktadır. Alım şartları yazılı ve sözlü sınavları nasıl yapılacaktır. TCMB resmi ilanla 3 farklı branşta 65 memur alımı yayınladı. Alınacaklar denetçi yardımcısı, bilgi teknolojileri denetçi yardımcısı ve uzman yardımcısı olarak kamu personeli alımı ilanları yapılacak. Yazılı ve mülakat sınavı yapılacak.

Adaylarda aranan şartlar arasında; 1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olmak olarak yayınlanmıştır. Merkez Bankası yayınladığı 3 farklı ilan ile 5 bilgi teknolojileri denetçi yardımcısı, 10 denetçi yardımcısı ve 50 uzman yardımcısı olarak toplam 65 kamu personeli alımı yapılıyor. ilan kılavuzlarını muhakkak incelemek gerekmektedir.

Uzman yardımcısı alımı 50 kişi için Üniversite iktisat, ekonometri, işletme, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, finans, finansal matematik, maliye, uluslararası ilişkiler, muhasebe, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, bankacılık, sigortacılık, aktüerya, istatistik, matematik, matematik mühendisliği, hukuk, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi, psikoloji ve sosyoloji programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir.

Denetçi yardımcısı alımı 10 kişi için Üniversitesi iktisat, ekonometri, işletme, finans, maliye, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, çalışma ekonomisi, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk programlarında lisans mezun olması.

Bilgi teknolojileri denetçi yardımcısı alımı 5 kişi için Yükseköğretim Kurulunca Tanınmış yükseköğretim kurumlarının; bilgisayar mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve sistem mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri programlarındaki mezunları başvurabilir.

Başvurular 12 Nisan 2019 ile 22 Nisan 2019 tarihleri arasında banka internet sitesi insan kaynakları sayfasından belgelerin yüklemesi suretiyle elektronik yolla yapılacaktır.

Merkez Bankası bilgi teknolojileri denetçi yardımcısı alımı kılavuzu için tıklayın. Denetçi yardımcısı alımı kılavuzu için tıklayın. Uzman yardımcısı alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler