1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mersin Üniversitesi 73 Memur Alımı İçin Son Gün
Mersin Üniversitesi 73 Memur Alımı İçin Son Gün

Mersin Üniversitesi 73 Memur Alımı İçin Son Gün

Mersin Üniversitesi tarafından 18 Temmuz 2017 tarihinde 73 memur alım ilanı yayınlanmıştı. Başvurular, ilanın yayınlandığı gün itibariyle başladı ve 1 Ağustos 2017 tarihi itibariyle sona erecektir. 73 memur alımı için adaylarda aranan şartlar şu şekilde..

A+A-

Mersin Üniversitesi 18 Temmuz 2017 tarihinde yayınladığı ilanda 53 hemşire, 15 sağlık teknikeri ve 5 diğer sağlık personeli kadrolarına toplamda 73 memur alımı yapacağını duyurdu.

18 Temmuz 2017 tarihinde başlayan başvurular 1 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. 73 memur alımına başvuru yapmak için istenilen belgelerle beraber Mersin Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği’ne şahsen başvuru yapmak gerekmektedir.

73 memur alımı başvurularında adaylarda istenilen belgeler: Başvuru kılavuzundan elde edilecek başvuru formu, 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu sınav sonuç belgesi, diploma ve kimlik fotokopisi, özel şartlarda istenen çalışma belgesi olarak açıklanmıştır.

15 Sağlık Teknikeri kadrolarına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar: Adayların ön lisans mezunu olmaları ve ameliyathane teknikerliği, radyoloji, tıbbi görüntüleme teknikleri, anestezi teknikerliği, patoloji laboratuvar, sağlık laboratuvarı, fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir. Sağlık teknikerlerinin giderleri özel bütçe gelirlerinden karşılanacaktır. 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın P93 puan türü esas alınacaktır.

5 Diğer Sağlık Personeli kadrolarına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar: Mezuniyet şartı olarak acil bakım teknikerliği, acil yardım teknikerliği, ambulans ve acil bakım, ilk ve acil yardım gibi ön lisans programlarından mezun olma şartı belirtilmiştir. Personellerin giderleri, özel bütçe gelirlerinden karşılanacaktır. Başvuru 2016 KPSSP93 puan türü esas alınacaktır.

53 Hemşire alımında adaylarda aranan şartlar: Fakülte ve Sağlık Yüksekokullarının hemşirelik, hemşirelik ve sağlık hizmetleri veya sağlık memurluğu lisans programından mezun olmak gerekmektedir. 2016 KPSSP3 puan türü esas alınacaktır.

Mersin Üniversitesi 73 memur alımı ilan metninin tamamına ve başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.