1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Mersin Üniversitesi Tarafından 45 Akademisyen Alınıyor
Mersin Üniversitesi Tarafından 45 Akademisyen Alınıyor

Mersin Üniversitesi Tarafından 45 Akademisyen Alınıyor

Mersin Üniversitesi tarafından yayınlanan ilan ile doktor öğretim üyesi, doçent ve profesörlerden oluşmak üzere 45 akademisyen alımı yapılacaktır.

A+A-

Başvuru Şartları
Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından öğretim üyesi alımına ilişkin ilan Resmi Gazete’de yayımlandı. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümlerine göre öğretim üyesi alımı yapılacaktır. Bu kanunun 23. 24. ve 26. maddelerine göre alımlar gerçekleştirilecektir. 

Devlet konservatuarı, eğitim fakültesi, eczacılık fakültesi, fen edebiyat fakültesi, fen bilimleri enstitüsü, güzel sanatlar fakültesi, iktisadi ve idari fakültesi, mühendislik fakültesi, su ürünleri fakültesi, sağlık bilimleri enstitüsü, tıp fakültesi ve turizm fakültesi gibi pek çok farklı bölüme alım yapılacaktır. 

Profesör ve Doçent kadrosu daimi statüdedir. Doktor öğretim üyesi kadroları ise geçicidir. Üniversitelerarası Kurulca denkliği onaylanmış olmak şartıyla yabancı okullardan mezun olanlar da başvuru yapabilecektir. Adaylardan yabancı dil şartı da istenmektedir. Yabancı dil puanları YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve ÖSYM tarafından denkliği kabul edilen eş değerliklerine göre değerlendirilecektir. 

Yayınlanan ilan ile her bir kadro için aranan özel nitelikler belirtilmiştir. Başvuru yapacak olan adaylar bu nitelikleri incelemelidir. Ayrıca hangi fakülteye, hangi dereceden kaç kişi alınacağı da listelenmiştir. Adaylar bu ayrıntılara üniversite web sitesi üzerinden ulaşabilir. 

İstenen Belgeler
Üniversite web sayfasında başvuru için istenen evraklar ilan edilmiştir. Profesörlük kadrosu için başvuru yapan adaylar biri fiziksel ve altısı dijital olmak üzere belgelerden 7 takım sunacaklardır. Doçentlik kadrosu için başvuran adaylar biri fiziksel ve dördü dijital olacak şekilde belgelerden 5 takım sunacaktır. Profesörlük ve doçentlik başvuruları Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır. 

Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için başvuran adaylar ise biri fiziksel ve dördü dijital olmak üzere belgelerden 5 takım sunacaktır. Dijital belgeler CD ya da flash bellek ortamında sunulabilir. Doktor öğretim üyesi başvuruları alık yapılan Fakülte Dekanlığına ve Yüksekokul Müdürlüğüne yapılacaktır. 2547 Sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi kapsamında %20’lik kota için ayrılan Doktor Öğretim Üyesi kadrosu mevcut değildir. 

Adaylar başvurularını şahsen yapmalıdır. Posta ya da elektronik ortamda yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.