1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Milletvekili Gürer: Taşerona Kadro Uygulaması Bekleneni Veremedi
Milletvekili Gürer: Taşerona Kadro Uygulaması Bekleneni Veremedi

Milletvekili Gürer: Taşerona Kadro Uygulaması Bekleneni Veremedi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer yaptığı açıklama ile taşeron düzenlemesinin beklentilerin altında kaldığını, pek çok kişinin kadrodan faydalanamadığını belirtti.

A+A-

KİT’lere ve Pek Çok Kişiye Kadro Verilmedi
Gürer açıklamasında taşeron düzenlemesinin bekleneni vermediğini söyledi. Başta KİT’ler olmak üzere şoförlere, MEB ve Sağlık Bakanlığında pek çok kişiye kadro verilmediğini açıkladı. 

Kırıkkale’de taşeronlar hakkında yaptığı açıklamada Gürer, taşerona kadro düzenlemesini tüm taşeron işçileri kapsayıcı olmamasını eleştirdi. Kamuda çalışan şoförlerin, Kamu İktisadi Teşebbüslerinin ve bazı bakanlıklar bünyesindeki pek çok işçiye kadro verilmediğini ifade etti. 

Fikir Alınmadan Yapılan Düzenleme
Gürer, taşerona kadro düzenlemesi yapılmadan önce hiç kimseden fikir alınmamasını eleştirdi. Siyasi partiler, sendikalar ve işçi platformlarından fikir alınması gerektiğini ifade etti. KHK ile ani bir şekilde, kimseye danışılmadan getirilen düzenlemenin kapsayıcı olmadığını aktardı. Apar topar yapılan düzenleme ile yeni mağduriyetler yaratıldığını ifade etti. 

4 Aralık’tan sonra işe başlayan taşeronlar işçilerin kapsam dışı tutulmasının da büyük mağduriyetler yarattığını söyledi. Bu kişilere kadro verilmesi bir yana, üstelik işsiz bırakıldıklarını hatırlattı. Ayrıca güvenlik soruşturması ya da arşiv araştırması nedeniyle yüzlerce kişinin haksız uygulamalara maruz kaldığını ve araştırma ihtiyacı dahi hissedilmeyen soyut iddialar yüzünden insanların işsiz kaldığını ifade etti.

Gürer konuşmasında belediye taşeron işçileri konusuna da değindi. Taşeron düzenlemesinden bekleneni alamayanların bir kısmının da belediyedeki taşeronlar olduğunu söyledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum