Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Okul Sayısı Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan Okul Sayısı Açıklaması

Zaman zaman gündeme gelen konular arasında İmam Hatip liselerinin sayısının çok olduğu yer alıyor.

Gündeme gelen bu konuyla alakalı Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıklama yaptı. Türkiye’de resmi ve özel olan tüm okullar için öğrencilerin sorumluluğunu taşıyorum dedi. Okul türlerine yönelik bakış açımızın eşit bir seviyede olduğunu görmezden gelip herhangi bir okul türüne yönelik olumsuz bir tutumun asla olmayacağı konusunda hatırlatma yapmak isterim.

Dünyayla Yarışmak…

Bakanın yaptığı açıklamada, meselemiz dünya ile yarışmak sözü yer alıyor. Tüm çocuklarımızda beraber dünyayla yarışmak ve buraya odaklanmak şeklinde konuşan bakan, Türkiye eğitim sistemi ile alakalı yol haritası belirlendiği ve bu eksende çalıştıklarını da söyledi. Gündemden düşmeyen Kartal İmam Hatip ile alakalı da konuştu.

Kartal Anadolu İmam Hatip lisesi mezunları…

Bakan tarafından verilen yanıt istiyorum ki hep birlikte bugünkü eğitim sistemine odaklanalım. Yaptıklarımızın nereye varacak olduğu konusunda, çocuklarımızın neyin beklediğini konuşalım şeklinde oldu. Bugün eğitimin sorunlarını ve çözümlerini konuşarak, gündemde bunun yer alması gerektiği yönünde de açıklama yaptı.

Başarı gösteren çocuklar için eğitim anlamında bir başarı olduğunda,  bakan biz bunun tamamen yanındayız dedi. Eğitime destek, eğitimi geliştirme gibi pek çok hususta en iyi şekilde gerekenin yapılacağını bildirdi. Türkiye imam hatip liseleri konusuna da bakan bu şekilde açıklama getirmiş oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.