Milli Eğitim Bakanlığından Destek Eğitim Odaları Sayısına Artış!

Milli Eğitim Bakanlığından Destek Eğitim Odaları Sayısına Artış!

Milli Eğitim Bakanlığı özel eğitim ihtiyacı olanlar için bir proje sürdürüyor. Özel eğitim odaları ile eğitim veriliyor.

Destek eğitim odaları olarak adlandırılan bu odaların sayısında artış yapıldı. Destek Eğitim Odaları sayısı kapsamında 400’a kadar yükselmesi bilgisi ile projenin son derece iyiye gittiği sonucuna da varılmış oldu. Özel eğitim ihtiyacı olan kişiler için yeni standartlarda eğiştim verilmesini sağlamak açısından 2019 yılında çalışma başlatılmıştır.

81 ilde 200 tane olan yeni destek eğitim odası sayısı için ise son sayı 400!

Her İlde Özel Destek Eğitim Odaları

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. 2019 yılında başlatılan bu proje için sayının çok az olduğunu söyledi. Yola 33 il ile çıkan Destek Eğitim Odaları 81 ile yayılarak en iyi şekilde eğitime ihtiyacı olan, eğitime ulaşmada güçlük çeken öğrenciler için en iyi şekilde oluşturulacak. Standartların üstüne de çıkılacağını söyleyen Selçuk, 121 yeni özel eğitim destek odaları kurulması yönünde çalışmalarını başlattıklarını da söyledi.

İstanbul’da Sayı 6’dan 35’e Çıkıyor!

Sayılarda istenen artış olacak. İstanbul’da 6 adet olan destek eğitim odası yapılan çalışmalar ile 35’e yükselecek. Bunun yanı sıra Ankara’da 10’dan 25’e yükseleceği bildirildi. Ayrıca Bursa’da da 4’ten 12’ye yükselmesi sağlanacak. Destek eğitim odası özel eğitim ihtiyacı olan kişilerin eğitimini kolaylaştıracak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.