Milli Güvenlik Kurulu Kadrolu Memur Alımı Başvuru Ekranı

Milli Güvenlik Kurulu Kadrolu Memur Alımı Başvuru Ekranı

Milli Güvenlik Kurulu “MGK” kadrolu memur alımı başvuruları bu hafta tamamlanıyor. MGK kadrolu statüde memur alımlarına başvuru şartlarını, başvuru sürecini ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

2021 yılı kadrolu memur alımları kapsamında Milli Güvenlik Kurulu “MGK” için kadrolu 15 kontenjana başvurular bu hafta sona eriyor. Milli Güvenlik Kurulu’na Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı kadrolu 15 memur alımı için tüm başvuru şartlarını, başvuru detaylarını ve başvuru sürecini bu haberimizde hazırladık.

MGK Memur Alımı Süreci

Milli Güvenlik Kurulu “MGK” 15 kamu personeli alımı için adaylar başvurularını 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapabilmektedirler. Adaylar başvuru yapmak için Milli Güvenlik Kurulu MGK internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak başvuru formu doldurarak yapabileceklerdir. Farklı yöntemlerle şahsen veya posta gibi yöntemlerle başvuru kabul edilmeyecektir.

MGK 15 Memur Alımı Kontenjan Dağılımı

Milli Güvenlik Kurulu MGK Genel İdare Hizmetleri GİH sınıfı kadrolar için olacak ve 6’nci derecedeki kadrolara yapılacak. 15 memur alımı başvuruları Uzman Yardımcısı kadroları için yapılacak.

MGK Memur Alımı Mezuniyet ve KPSS Şartları

Adayların üniversitelerin dört yıllık siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, iktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakülteleri mezunları başvuru yapabileceklerdir. 2019 ve 2020 yılı KPSS’den istenen puan türleri şu şekildedir:P8, P16, P21, P26, P28, P31, P36 ve P43’dir. KPSS’den ise en az 80 puan istenmektedir.

MGK 15 Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

Adayların kamuya ilk defa atanmak için gerekli şartlar kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları gerekmektedir. Adayların 2021 yılı Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YDS’den en az “D” düzeyinde puan almış olması gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.