Milli Savunma Bakanlığı Hava Deniz ve Kara Harp Okullarına

Milli Savunma Bakanlığı Hava Deniz ve Kara Harp Okullarına

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı ilanı 10 Temmuz 2017 de yayınladı. Alınacak Personel sayısı 161 kişi olarak açıklandı. Başvurular Başlamış olup 24 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar askeriye okullarında dağıtım yapılarak yerleştirilecekt

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz, Hava Harp Okulları ile Kara Astsubay Meslek Yüksekokuluna sözleşmeli olarak açıktan 161 Personel alacaktır.

Kara harp okulu 84 kişi, Deniz harp okulu 33 kişi, Hava harp okulu 34 kişi ve Kara Astsubay Meslek Yüksek okulu Balıkesir 10 kişi olarak toplam 161 kişi istihdam edilecektir.

Başvurular Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü Akademik Personel Sube Müdürlüğüne 07 Temmuz 2017 ve 24 Temmuz 2017 tarihleri arasında şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır. Başvuru esnasında gönderilecek belgelerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur.

Adaylarda aranan bazı şartlar: Öğrenci Seçme ve Yerlestirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan “Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giris Sınavından (ALES)” en az 70 puan almış olmak. Müracaat ettiği unvana ait kaynaklar bölümünden lisans mezunu olmak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak veya askerlikle ilgisi bulunmamak.

Başvuruda istenen belgeler: Başvuru dilekçesi internet adresinde yer almaktadır), Nüfus cüzdan fotokopisi, Fotoğraflı özgeçmiş, Erkek adaylar için askerlik durum belgesi ve Başvuruyu destekleyecek diğer belgeler (Kurs, Sertifika v.b.) olması şart.

Harp okullarında ve Kara Astsubay Meslek Yüksek Okullarına alınacak İngilizce ve Beden Eğitim branslarında okutmanlar için sözlü (mülakat) sınav yapılacaktır. Sözlü sınavlar Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü Yenilevent/İSTANBUL’da icra edilecektir.

Alınacak personeller Millî Savunma Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirilecek ve başvurusu kabul edilen adaylar arasında mülakat sınavı yapılacak olup mülakat tarihleri alım ile ilgili detayları ilan kılavuzunda bulabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı 161 Personel Alım ilan Kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum