Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Alımı Başladı 2017/2018

Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Alımı Başladı 2017/2018

Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Alımı 2017/2018 Eğitim öğretim yılı için öğrenci alacak. DPB da 12 Mayıs 2017 yayınlanan ilan ile tüm vatandaşlarımıza duyuruldu. Başvurular 12 Mayıs 2017 ile 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Alımı 2017/2018 Eğitim öğretim yılı için açıklanan ilana başvurular başlamıştır. Başvurular elektronik sistem üzerinden 12 Mayıs 2017 ile 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında aşağıdaki link adresi üzerinden yapılacaktır.

Kara Harp okulu Ankara, Deniz Harp okulu Liman Kentler ve Hava Harp okulu İstanbul; Milli savunma üniversitesi öğrenci ve geleceklerin komutanlarını yetiştirecektir. Bu Kapsamda öğrenci alımları başlamış olup şartları tutan adaylar başvura bilirler.

Harp okullarına aşağıdaki başvuru koşullarını taşıyan erkek ve bayan adaylar başvurabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre gün ve aya bakılmaksızın en fazla 21 (yirmi bir) yaşında olmak (1996 ve sonrası doğumlu) [Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam 21 (yirmi bir) dahil daha küçük olmalıdır. Her ne sebeple olursa olsun yaş düzeltmesi yaptıranların düzeltmeden önceki yaşları dikkate alınır.].

Ayrıca Herhangi bir nedenle askeri okullardan çıkmamış/ çıkarılmamış, sivil okullardan çıkarılmamış olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen askeri okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin sağlık kriterlerine sahip olması gerek.

Başvuracaklar İngilizce Hazırlık sınıfı olan üniversitelerin, İngilizce Hazırlık sınıflarında okuyor olmak; bu kapsamda kılavuzda yer alan TABLO-2’de belirtilen bölümlere: DHO ve HHO için İngilizce Hazırlık sınıfı olan üniversitelerin mühendislik bölümlerine giriş yıllarına göre LYS MF-4 puan türünden lisans düzeyinde yerleşmiş olmak, KHO için İngilizce Hazırlık sınıfı olan üniversitelerde okuyan ve giriş yıllarına göre LYS MF-4 puan türünden ve TM-1,2,3 puan türünden lisans düzeyinde yerleşmiş olan adaylar başvurabilir.

Adayların başvuru işlemlerini tamamlayabilmeleri için 12 ile 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında internet adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Belirtilen internet sitesi üzerinden başvuru yapmayan adaylar seçim aşamalarına çağrılmayacaktır. Adayların sınavlara çağrılması Birinci Seçim Aşamasıdır. Başvuru yapan adaylar Kara, Deniz ve Hava Harp Okulu olmak üzere birden fazla tercih yapabileceklerdir.

Milli Savunma Üniversitesi Öğrenci Alımı 2017/2018 Kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.