Milyonların beklediği kanun teklifi TBMM’ye geldi

Milyonların beklediği kanun teklifi TBMM’ye geldi

Ülke genelinde milyonlarca vatandaşın mağdur olduğu batık kredi sorunu ile birlikte gelen sicil bozukluğuna dair bir çözüm arayışı gündeme geldi. MHP kanun teklifi hazırlayarak Türkiye büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sundu.

Ekonomi alanında hem tüketim hem de üretim ağında temin edilen krediler ile süreci devam ettirmeye çalışan birçok tüzel kişi ve şirket iflasın eşiğine geldi. 2019 yılı itibari ile verilen rakamlara göre mağdur kurum ve vatandaşlar sayıları artarak devam ediyor.

KOBİ’lerde Batık Kredi Oranı 10,14’e Yükseldi

Tüzel kişilerin dışında KOBİ’lerin de rağbet gösterdiği kredi temin sürecinde ödemeler aksamaya devam ediyor. 2018 yılından 2020 yılının ilk ayına kadar geçen süreçte, daha önceki verinin baz alındığı yıla oranla artış gerçekleşti ve yükseliş sonucunda 10,14’e yükselen batık kredi oranı tespit edildi.

14940.jpg Korucular Bekçi Statüsü ve Maaşı Almak İstiyor

MHP’den Kanun Teklifi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) konu ile ilgili olarak vatandaşların yaşadığı mağduriyetlere bir çözüm sunulması gerektiğini açıkladı. MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı tarafından yapılan açıklamada; vatandaşların rahata erebilmesi için devlet desteğinin gerekli olduğu ve batık kredi konusundan dolayı sicil bozukluğu yaşayan vatandaşların bu süreçte desteklenmesi gereken bir kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda sunulduğu ifade edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.