1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mit Kamu Personeli Alımlarına İlişkin Uyarı Yaptı
Mit Kamu Personeli Alımlarına İlişkin Uyarı Yaptı

Mit Kamu Personeli Alımlarına İlişkin Uyarı Yaptı

Milli İstihbarat Teşkilatı olarak, Darbe Araştırma Komisyonluğuna göndermiş olduğu raporda Kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımlarına ilişkin olarak önemli uyarılarda bulundu. Memur alımlarında mülakatların...

A+A-

15 Temmuz darbe girişimi araştırma komisyonuna rapor hazırlayan Milli İstihbarat Teşkilatı korkunç bir şekilde devam eden, (FETÖ/PDY) örgütünün Kamu Kurum ve Kuruluşlarına devlet memuru olarak alınan personele ilişkin rapor sundu.

Fetullahçı terör örgütü / Parelel Devlet yapılanmasının önüne geçmek için Devletin ilgili organları ile uyumlu bir şekilde çalışan, Mit Müsteşarlığımız yaptığımız araştırma ve soruşturmalar neticesinde terör bağlantılı alımların devam ettiği bulgularına rastlanmıştır, denildi.

Vatanımıza ve canımıza kasteden Fetullahçı terör örgütünün yeni yöntemler ile kamu kurumlarına sıza bileceği ve denendiği raporda tespit ettikleri açıklandı. Ancak güvenlik güçlerinin önlem aldıklarını arşiv yönetmeliğinin hayata geçirilmesi ile çok yönlü bir değerlendirme ile alınan kamu personellerinin süzgeçten geçirilerek  atanmasının isabetli olduğuna vurgu yapılan raporda bunların bir daha yaşanmaması için mülakatların devam etmesi yönünde rapora eklendiği vurgulandı.

Türkiye’ yi 5 bölgeye bölen Fetullahçı terör örgütü militanları 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkemizde kan kaybına uğratılarak başının ezildiğini ancak kamuya personel alımlarında sıkı bir denetim mekanizması olmasına rağmen sızmaya çalıştıkları raporda yer almaktadır.

Devletimize olan güveni sarsmaya çalışan FETÖ/PDY örgütü kara propagandalar ile vatandaşı devlet aleyhtarlığı yaptırarak provokasyonlara yönlendirmesini amaçlayan örgütün yeni stratejik güvenlik duvarını delerek üst makamlarda yerlere sızmak için bir çok kılıflara büründüğü görülmekte. Ancak Bakanlıkların güvenlik soruşturmaları bir nebze olsun engel teşkil etmekte olduğu raporda yer verilmekte.

Kamu personeli alımlarında mülakatların yerinde olduğunu ve güvenlik soruşturması ve arşiv yönetmeliğinin uygulanması ile beraber örgütün devlet kadrolarına sızmayı önledikleri aşikar olup bu mülakatların devam edilmesi elzem olduğu yönünde raporu darbe komisyonuna gönderen Milli İstihbarat Teşkilatının uyarıları Hükümettin bu hususta adım atmasına yol açmıştır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.