1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MİT Mensubu Nasıl Olunur? MİT Memur Alımı Başvuru Adresi
MİT Mensubu Nasıl Olunur? MİT Memur Alımı Başvuru Adresi

MİT Mensubu Nasıl Olunur? MİT Memur Alımı Başvuru Adresi

MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı) mensubu nasıl olunur?  MİT memur alımı başvuru adresi neresidir? MİT mensubu nasıl olunacak başvuru şartları nelerdir?

A+A-

MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı) mensubu nasıl olunur. MİT memur alımı başvuruları hangi adresten ve ne gibi şartlarda yapılacak? MİT mensubu nasıl olunacağı detayları haberimizde.

MİT Başkanlığı 3 farklı Kadroda personel alımı yapacak.

Başvuru Şartları; Genel şartların yanı sıra özel başvuru şartları da bulunmaktadır. Örneğin Arapça dil uzmanı için iyi derecede Arapça bilmek şartı aranırken en az 1 sene Arapça konuşulan bir ülkede eğitim görmek de şartlar arasında yer almaktadır.

İstihbarat uzmanı kadrosu için başvuracak adayların ise en az 4 yıllık lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Yurtdışından mezun olmuş adayların ise denklik belgelerini de ibraz etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylarda aranan şartlardan bir diğeri ise yabancı dildir. Yabancı dil puanı 80 ve üzerinde olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Son 5 yılda YDS sınavından alınan puanlar geçerli kabul edilecektir. Uluslararası geçerliliği bulunan TOEFL, EBT ve IELTS gibi sınavlardan alınan puanların YÖK listesindeki denkliklerine göre karşılık gelen puanlar da değerlendirmede esas alınacaktır.

Nasıl Başvuru Yapılacak? MİT personel alımı başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtı da verilmiştir. Bu yanıta göre başvuru yapacak adayların CV’lerini hazırlayarak internet üzerinden MİT’e iletmeleri gerekmektedir.

Başvuruların ne kadar sürede cevaplandırılacağı ise net değildir. Dolayısıyla hiçbir geri dönüş yapılmaması da söz konusu olabilir.

Bunun yanı sıra alımlarda MİT’in geniş takdir yetkisi söz konusudur. Dolayısıyla bu başvuruların akıbeti hakkında net bir ifadede bulunmak mümkün değildir.

Başvuruların değerlendirilmesi hususunda MİT’in mevzuatı da belirleyicidir. Başvuru yapacak adaylar istemeleri durumunda mevzuatı inceleyerek başvuru süreçlerinin nasıl ilerleyeceğini bizzat okuyabilirler.

MİT personel alımlarında en çok dikkat edilen hususların başında güvenlik soruşturması gelmektedir. Güvenlik soruşturması son derece ayrıntılı bir şekilde yapılmaktadır. Soruşturmaya takılan adayların ise atanabilmeleri mümkün değildir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum