MSB 4800 TL Maaşla Uzman Erbaş Alımı Çağrısı

MSB 4800 TL Maaşla Uzman Erbaş Alımı Çağrısı

MSB 4800 TL maaşla uzman erbaş alımı çağrısında bulundu. Adaylardan başvuru süresi geçmeden başvuru yapılması ve alım döneminin beklenmesini duyurdu. Başvuru son tarih 31 Ağustos olarak ilan edilmiştir.

MSB 4800 TL maaşla uzman erbaş alımı çağrısı yaptı. Adaylardan süreç içerisinde internet üzerinden tercih yaparak alım döneminin beklenmesi uyarısı bulunuyor. MSB uzman erbaş alımı ile birlikte Milli Savunma Bakanlığı astsubay ve subay başvurusu yapıla biliniyor. Başvuruda öncelik 31 Ağustos 2019 tarihine kadar askerlik işlemi tercihinde bulunmaları istenmektedir. Askerliğini tecil ettirmiş ve tecilini bozan veya askere gidecek adaylar bu tercihlerde bulunabilir.

Başvuruların alınması e-devlet üzerinden veya en yakın askerlik şubesi başkanlıklarına müracaat ederek yaptırmaları gerekmektedir. Askerlik hizmeti tercihi işlemini yapmayanlar mevcut bilgilerine göre sınıflandırma işlemine tabi tutulacaklardır.

7179 sayılı askeralma kanununun 23'üncü maddesi gereği celp ve sevk dönemi bitim tarihini kapsayan istirahat raporu bulunan yükümlüler, istirahat raporunun bitim tarihini takip eden ilk iş günü askerlik şubesi başkanlığına müracaat edecektir.

Seçim ve sınıflandırma sonuçları milli savunma bakanlığınca 23 Eylül 2019 tarihinde e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.

Seçim ve sınıflandırma sonucu tertip edildiği sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılmayan yükümlüler bakaya işlemine tabi tutulacaktır.

7179 sayılı askeralma kanununun 27’nci maddesi gereğince bu duyuru yükümlülere tebliğ mahiyetindedir.

MSB askeri alımlar kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum